Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oto najlepsze ekonomiczne blogi polskiej sieci

0
Podziel się:

Prezentujemy wyniki konkursu na Ekonomiczny Blog Roku 2014.

Oto najlepsze ekonomiczne blogi polskiej sieci

_ DNA Rynków _ Pawła Cymcyka to Ekonomiczny Blog Roku 2014. Zwyciężył w konkursie zorganizowanym przez największe medium biznesowe w Polsce, portal Money.pl. Pierwsze miejsce w głosowaniu na Facebooku zajął _ ZbycieSpadku.pl _, prowadzony przez Wojciecha Rudzkiego. Blogiem najbardziej społecznościowym został _ Subiektywnie o finansach _ Macieja Samcika.

O wygraną w konkursie Money.pl mogli rywalizować wszyscy pełnoletni polscy blogerzy, piszący o ekonomii. Spośród 105 zakwalifikowanych do rywalizacji blogów, wewnętrzna komisja wybrała finałową dziesiątkę, którą przekazała do oceny kapituły. Wygrał DNA Rynków Pawła Cymcyka.

Tomasz Bonek_ - Profesjonalizm, uniwersalne podejście do świata finansów i świetna interakcja z użytkownikami - tak w skrócie podsumowałbym poziom całej finałowej dziesiątki blogów - _mówi Tomasz Bonek, redaktor naczelny Money.pl i przewodniczący konkursowej kapituły.

Kto decydował o końcowej klasyfikacji w konkursie Money.pl? Do jury projektu serwis zaprosił osobistości ze świata polityki i biznesu. Blogi ocenili:

 • Leszek Czarnecki, Przewodniczący RN Getin Holding S.A,
  • Adam Maciejewski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie,
  • Mariusz Cholewa, prezes Biura Informacji Kredytowej SA,
  • Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia,
  • Grzegorz Dzik, prezes Impel SA,
  • Krzysztof Jonak, dyrektor regionalny Intela w Europie Środkowo-Wschodniej,
  • Leszek Niemycki, wiceprezes Deutsche Bank PBC SA,
  • Sławomir Żygowski, prezes Nordea Bank Polska SA,
  • Tomasz Bonek, redaktor naczelny Money.pl , który przewodniczył kapitule.

Leszek Czarnecki- _ Mocną stroną bloga DNA Rynków jest inteligentna i dynamiczna relacja dotycząca giełd, ekonomii i finansów _ - mówi Leszek Czarnecki, Przewodniczący RN Getin Holding S.A, juror konkursu. - _ Rzutkie tempo, jasna i zrozumiała narracja to znak rozpoznawczy autora. Ekonomiczne dane i analizy w lekkiej, przejrzystej konwencji – to przeciwwaga dla wykresów i cyfr _ - uzasadnia wybór Leszek Czarnecki.

Drugie miejsce w konkursie zajął blog Jak oszczędzać pieniądze Michała Szafrańskiego._ _

Krzysztof Jonak_ - Teksty tego autora potrafią zaskoczyć - _mówi Krzysztof Jonak, Dyrektor Regionalny Intel S.A. w Europie Środkowo-Wschodniej, który dla Money.pl ocenił blog. - _ Doceniam również regularność wpisów, aktywne uczestnictwo Szafrańskiego w dialogu z czytelnikami i głowę pełną pomysłów _ - dodaje.

Trzecie miejsce, w ocenie kapituły zajął blog Subiektywnie o finansach Maciej Samcika.

**Głosowanie na Facebooku i wybór bloga najbardziej społecznościowego **

Rywalizacja o prymat w biznesowej blogosferze rozpoczęła się 8 kwietnia. Money.pl podzielił konkurs na dwa etapy. Pierwszy, czyli zgłoszenia uczestników i głosowanie na najlepsze blogi na Facebooku trwał od startu rywalizacji, do południa 26 maja. W tej kategorii zwyciężył blog ZbycieSpadku.pl, prowadzony przez Wojciecha Rudzkiego.

Najbardziej społecznościowy okazał się blog Subiektywnie o finansach Maciej Samcika. Na potrzeby konkursu NapoleonCat.com prześwietlił interakcje blogów w social media. Chodzi m.in. o komentarze, polubienia i udostępnienia treści na Facebooku, retweety, odpowiedzi i wspomnienia danego profilu na Twitterze i inne aktywności w serwisie Google+, Instagram i YouTube. NapoleonCat.com policzył również osoby, które śledzą profile społecznościowe rywalizujących w konkursie blogów. Na podstawie tych wyliczeń poznaliśmy zwycięzcę tej kategorii.

*Ekonomiczny Blog Roku 2014 *DNA Rynków, Paweł Cymcyk

*głosowanie na Facebooku *ZbycieSpadku.pl, Wojciech Rudzki

*blog najbardziej społecznościowy * Subiektywnie o finansach, Maciej Samcik

zobacz szczegółowe wyniki »
Money.pl przyzna w konkursie w sumie 7 wyróżnień. Autor najlepszego ekonomicznego bloga otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł. Taka sama wygrana trafi do blogera, który zdobył najwięcej głosów na Facebooku. Pozostali laureaci otrzymają 8-calowe, nowoczesne tablety.

Wyróżnienia laureatom konkursu zostaną wręczone 24 czerwca na specjalnej uroczystości w siedzibie Money.pl we Wrocławiu. Szczegółowe wyniki konkursu prezentujemy na stronie Ekonomiczny Blog Roku 2014

business news
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)