Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Paczkomaty myślą o Chinach. Ale polska spółka działa jeszcze na zbyt małą skalę

0
Podziel się:

- Współpraca z każdym dużym e-commercem na świecie jest priorytetem naszego działu współpracy z zagranicą - mówi money.pl Rafał Brzoska pytany o Alibabę.

Paczkomaty myślą o Chinach. Ale polska spółka działa jeszcze na zbyt małą skalę
(InPost)

- Kontakty z każdym dużym e-commercem na świecie są priorytetem naszego działu współpracy z zagranicą - mówi money.pl pomysłodawca Paczkomatów Rafał Brzoska, gdy pyta się go o Alibabę, chińskiego giganta z branży sklepów internetowych.

Jak dodaje, rosnący strumień przesyłek napływających z Chin został już przez właściciela Paczkomatów dostrzeżony. Przyznaje, że toczą się rozmowy pomiędzy firmami z tamtego rynku, choć na razie biznes Brzoski jest za mały, aby obsłużyć takiego giganta, jak Alibaba.

- Jesteśmy raczej zainteresowani konsolidatorami działającymi na kilkunastu czy kilkudziesięciu rynkach niż współpracą z Alibabą - stwierdza.

Czy i kiedy Alibaba dostrzeże Paczkomaty? Zdaniem Brzoski stać się to może dopiero, gdy skrzynki będą stać we wszystkich kluczowych krajach europejskich i Ameryki Północnej.

- Myślę, że zakończenie rozstawiania paczkomatów we Francji, Włoszech, Kanadzie i kolejne kilkaset urządzeń, które mają znaleźć się w 2016 roku na Wyspach Brytyjskich, to moment, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że nie mamy równych rywali, jeśli chodzi o tę technologię - przekonuje.

business news
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)