Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Papież sprzedaje Harleya. Skórę też

0
Podziel się:

Motocykl papieża Franciszka, osobiście podpisany przez niego Harley
Davidson Dyna Super Glide, pójdzie pod młotek na aukcji w Paryżu.

Papież sprzedaje Harleya. Skórę też
(PAP/EPA)

Motocykl papieża Franciszka, osobiście podpisany przez niego Harley Davidson Dyna Super Glide, zostanie sprzedany na aukcji w Paryżu 6 lutego - poinformował dom aukcyjny Bonhams, który organizuje tę niecodzienną licytację.

Franciszek otrzymał ten ekskluzywny motocykl od jego producenta z okazji 110. rocznicy założenia firmy, podczas zjazdu kilkudziesięciu tysięcy _ harleyowców _ we włoskiej stolicy. Nie ustalono, czy kiedykolwiek się na nim przejechał.

Cena rynkowa tego pojazdu to ok. 20 tys. euro, ale oczekuje się, że _ papieski Harley _ pójdzie pod młotek za znacznie większą sumę.

Zaraz po motocyklu na aukcji w Paryżu sprzedana zostanie skórzana kurtka motocyklowa Harley Davidsona, również podpisana przez Franciszka.

Zobacz także: ZOBACZ MOTOCYKL PAPIEŻA FRANCISZKA (Euronews, ang):

Papież oddał podarowany mu w czerwcu zeszłego roku motocykl dyrekcji schroniska Caritas w Rzymie i już wtedy zapowiedziano, że pojazd zostanie sprzedany na aukcji, a z uzyskanych w ten sposób pieniędzy odremontowany zostanie ośrodek, który udziela schronienia ubogim z Wiecznego Miasta - stołówka i noclegownia założona przez księdza Luigiego Liegro, która znajduje się w pobliżu rzymskiego dworca Termini.

business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)