Notowania

parytet
03.01.2011 06:13

Parytety w zarządach? Chcą nacisku

Wprowadzenie sztywnych parytetów w brytyjskim biznesie jest mało prawdopodobne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shironosov/Dreamstime)

Lord Davies, były bankier, który pracuje nad propozycjami rozwiązań mających zwiększyć udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych największych firm stwierdził, że trzeba wywierać większy nacisk na firmy. W efekcie te miałyby zmienić swoją politykę personalną.

Davies przyznał jednak w rozmowie z _ Guardianem _, na którą powołuje się BBC, że mało prawdopodobne, by zaproponowane zostało wyznaczenie sztywnych, obowiązkowych limitów. Jego zdaniem nie jest to najlepsze rozwiązanie problemu. Bo niektóre firmy mają np. kłopot ze znalezieniem kobiet spełniających wymogi stawiane menedżerom działającym w ich branży.

W tej chwili - przypomina brytyjski serwis - zaledwie 12 proc. członków zarządów największych firm to kobiety. Zaledwie garstka kobiet zasiada w fotelach prezesów.

Według raportu Światowego Forum Ekonomicznego liderem jest tu Norwegia, gdzie prawo nakazuje, by co najmniej 40 proc. stanowisk w zarządzie przypadło kobietom.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t112316.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/parytety;przyjete;35;proc;miejsc;na;listach;dla;kobiet,47,0,728111.html) Parytety przyjęte. 35 proc. miejsc na listach dla kobiet W wyborach samorządowych na listach wyborczych było ok. 31 proc. kobiet.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t93121.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/telekomunikacyjny;gigant;stawia;na;parytet,218,0,600026.html) Telekomunikacyjny gigant stawia na parytet Deutsche Telekom chce, by kobiety stanowiły przynajmniej 30 proc. top menedżerów.
Tagi: parytet, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz