Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
linie lotnicze
10.02.2013 14:56

Pasażer na gapę w samolocie do Malagi

Podziel się
Dodaj komentarz
(markyharky/CC BY 2.0/Flickr)

*Belgijski 12- latek bez przeszkód wsiadł do samolotu linii _ Jet Air _ w Brukseli i poleciał do Malagi w Hiszpanii. Nie został zauważony ani przez służby lotniskowe, ani przez personel na pokładzie. *

Belgijskie media podały, że jeden z policjantów na lotnisku w Maladze zwrócił uwagę na chłopca bez opieki chodzącego po jego terenie. 12-latek powiedział mu po francusku, że jego rodzice oddają bagaż.

Policjant jednak mu nie uwierzył i dalej dopytywał się o to, jak się tu znalazł. Okazało się, że to uczeń jednej ze szkół w belgijskiej stolicy, który sam przyleciał z Brukseli bez biletu i żadnych dokumentów.

Miał jeszcze ze sobą szkolny plecak z książkami. Po zakończeniu lekcji zamiast pójść do domu, skierował się na brukselskie lotnisko międzynarodowe. Rodzice zgłosili policji jego zaginięcie.

Linie _ Jet Air _ i służby ochrony lotniska badają, w jaki sposób 12-latek zdołał ominąć wszelkie procedury kontroli, które pasażer przechodzi przed wejściem na pokład samolotu i odlotem. To m.in. obowiązkowe liczenie pasażerów przed startem. Pracownicy ochrony, którzy obsługiwali ten rejs, zostali czasowo zawieszeni w pełnieniu obowiązków służbowych. Eksperci badają zapisy z kamer monitoringu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: linie lotnicze, business news, strategie firm, manager, strategie, unia, lifestyle, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, z rynku, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz