Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pasażerowie skorzystają, lotniczy potentat przejmie LOT?

0
Podziel się:

Trzech inwestorów rozważa zakup akcji Polskich Linii Lotniczych LOT.

Pasażerowie skorzystają, lotniczy potentat przejmie LOT?
(bribriTO/CC/Flickr)

Zakup akcji Polskich Linii Lotniczych LOT rozważa trzech inwestorów - informują media. Nie ma wśród nich typowanej wcześniej niemieckiej Lufthansy. Największe szanse ma holenderski KLM.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ dowiedział się, że na pierwsze wezwanie do udziału w prywatyzacji PLL LOT odpowiedziało dwóch inwestorów finansowych oraz międzynarodowe linie lotnicze.

Eksperci nie mają wątpliwości, że chodzi o grupę Air France - KLM, czyli głównego konkurenta Niemców z Lufthansy, która dzięki połączeniu sił z LOT-em mogłaby jeszcze umocnić pozycję.

Specjaliści rynku lotniczego uważają, że alians z francusko-holenderskim partnerem byłby korzystny dla LOT-u i pasażerów. Amsterdam i Paryż to dwa wielkie porty przesiadkowe, które otworzyłyby nam drogę na połączenia afrykańskie, azjatyckie i południowoamerykańskie, czyli wszystkie te, którymi od dawna interesuje się LOT.

Część z nich LOT mógłby obsługiwać z Warszawy zwłaszcza, że prawdopodobnie pod koniec 2011 roku otrzyma w końcu nowe boeingi 787 dreamliner.

ZOBACZ TAKŻE:

business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)