Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pasta Food zainwestuje 80 mln zł w Opolu. Postawi fabrykę lazanii

Marzymy o tym, by produkować najlepszej jakości lazanię, którą będziemy sprzedawać nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stefano Tosseli mat.pras.)

Spółka Pasta Food Company rozpoczęła budowę fabryki, w której będą produkowane m.in. schłodzone lazanie. Wczoraj wmurowano kamień węgielny. Inwestycja o wartości 80 mln zł ma dać pracę 200 osobom.

Na zdjęciu Douglas Hamer, prezes firmy Stefano Toselli, jeden z inwestorów.

Pasta Food Company to spółka join venture z kapitałem zakładowym 40 mln zł. Jej udziałowcami są francuska spółka Stefano Toselli i belgijska Ter Beke. Powstała po to, by produkować i sprzedawać lazanie w Europie Środkowej.

W trakcie poszukiwania miejsca na inwestycję brano pod uwagę również lokalizacje w Czechach i na Słowacji. Ostatecznie zdecydowano się na Opole. Fabryka powstaje na terenie opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie firma kupiła 8-hektarową działkę.

- _ Przejechałem osobiście ponad 100 tysięcy kilometrów w ciągu ostatnich trzech lat, by znaleźć odpowiednią lokalizację dla tej fabryki _ - powiedział Douglas Hamer, prezes firmy Stefano Toselli. - _ Opole jest optymalnym miejscem na inwestycję choćby z tego względu, że Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, którego nie tknęła recesja _ - powiedział Dirk Goeminne, dyrektor generalny firmy Ter Beke. - _ Marzymy o tym, by produkować najlepszej jakości lazanię, którą będziemy sprzedawać nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Centralno-Wschodniej _ - dodał.

Wczoraj na terenie budowy podpisano akt erekcyjny oraz wmurowano kamień węgielny. Zakończenie pracę budowlanych i instalacja linii produkcyjnych została zaplanowana na kwiecień 2014 r. Spółka chce rozpocząć produkcję w czerwcu przyszłego roku.

W pierwszym etapie planuje zatrudnienie 50 pracowników, cała inwestycja ma wartość 80 mln zł. Ma to być najnowocześniejszy zakład produkujący lazanię w Europie. Do 2020 r. sprzedaż ma wynosić 250 mln zł rocznie, a docelowo w fabryce pracę ma znaleźć 200 osób.

- _ Ta inwestycja nie jest dla nas jedną z wielu, ale jest najważniejsza. Rozpoczęcie budowy to dla nas ważne wydarzenie dlatego, że powstaną nowe miejsca pracy _ - stwierdził wiceprezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Spółkę Pasta Food Company założyły dwie firmy: francuska Stefano Toselli oraz belgijska Ter Beke. Stefano Tosseli działa od 1981 r. i sprzedaje swoje produkty w 25 krajach. Ter Beke funkcjonuje od 1948 r. i jest spółką giełdową. Swoje wyroby sprzedaje głównie w krajach Beneluksu, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Ma osiem zakładów produkcyjnych. Firmy są liderami na europejskim rynku produkcji lazanii. Zatrudniają w sumie 2,2 tys. pracowników, a roczna wartość sprzedaży wynosi 480 mln euro.

Czytaj więcej w Money.pl
"Do polskiej gospodarki wpłynie 800 mld zł" Premier Donald Tusk, zapraszając biznes do naszego kraju, zapowiada gigantyczne inwestycje.
Chińczycy wykupują polskie fabryki. Jest umowa Chińczycy kupili 89,15 proc. akcji Kraśnika. Właścicielem spółki przejmującej fabrykę na Lubelszczyźnie jest Tri-Ring Group.
Obcokrajowcy przejmują polskie kopalnie Zamknięte przed laty, uznane za nierentowne kopalnie węgla, cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów.
Tagi: inwestycje zagraniczne w polsce, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, czołówki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz