Notowania

paul mccartney
05.08.2011 12:17

Paul McCartney padł ofiarą podsłuchów?

Piosenkarz zapowiedział, że złoży doniesienie na koncern Mirror Group Newspapers, którego dziennikarze prawdopodobnie podsłuchiwali jego kłótnie z byłą żoną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pete Goddard/Splash News/EAST NEWS)

Sir Paul McCartney, były członek legendarnej grupy _ The Beatles _, zamierza zgłosić policji, że prawdopodobnie padł ofiarą podsłuchów ze strony mediów - poinformowało BBC.

- _ Uważam, że to straszliwe pogwałcenie prywatności. Sądzę, że działo się to przez dłuższy czas i wiedziało o tym więcej osób niż przypuszczamy _ - powiedział McCartney w rozmowie z amerykańskimi dziennikarzami.

Piosenkarz zapowiedział też, że złoży doniesienie na policji, zaraz po tym jak wróci do Wielkiej Brytanii po zakończeniu trasy koncertowej w USA.

McCartney dowiedział się o podsłuchach, kiedy jego była żona Heather Mills ujawniła w środowym programie BBC Newsnight, że po tym jak w trakcie rozmowy telefonicznej doszło pomiędzy nimi do sprzeczki zadzwonił do niej dziennikarz z Mirror Group Newspapers, który _ zaczął dosłownie cytować wiadomości z jej poczty głosowej _. Po kłótni McCartney zostawił na poczcie głosowej Mills wiadomość. Do zdarzenia doszło w 2001 roku, kiedy Mills była w Indiach.

Wprawdzie dziennikarz przyznał, że podsłuchiwano pocztę głosową Mills, jednak jego pracodawca wydawnictwo Trinity Mirror, będące częścią Mirror Group, utrzymuje, że wszyscy zatrudnieni tam dziennikarze działają zgodnie z prawem.

Dotychczas w centrum afery podsłuchowej pozostawało przede wszystkim wydawnictwo Ruperta Murdocha News International, którego tabloid _ News of The World _zamknięto w lipcu w związku z tą aferą. Jednak program BBC Newsnight przyciągnął uwagę również do konkurencyjnego wydawnictwa, Trinity Mirror, a zwłaszcza ówczesnego redaktora dziennika _ Daily Mirror _ Piersa Morgana. Obecnie Morgan pracuje w telewizji CNN.

Więcej informacji o aferze podsłuchowej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t49382.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejne;aresztowania;w;aferze;news;od;the;world,29,0,885021.html) Afera podsłuchowa. Kluczowe aresztowanie? Scotland Yard nie podał nazwiska zatrzymanego, ale nieoficjalnie sądzi się, że jest to były redaktor naczelny NotW Stuart Kuttner.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t47060.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/milioner;przeprasza;ludzi;w;ogloszeniach,95,0,874079.html) Milioner przeprasza ludzi w ogłoszeniach _ Mam świadomość, że zwykłe przeprosiny nie wystarczą _ - mówi Rupert Murdoch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t149248.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cameron;sklada;obietnice;w;sprawie;tabloidu,30,0,868126.html) Cameron składa obietnicę w sprawie tabloidu Dwa specjalne dochodzenia wyjaśnią, jak i dlaczego doszło w Wielkiej Brytanii do skandalu podsłuchowego, którego głównym ośrodkiem był tabloid News of the World.
Tagi: paul mccartney, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz