Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pawlak liczy, że zyski z Euro 2012 dopiero nadejdą

0
Podziel się:

Dobre rezultaty infrastrukturalne Euro teraz trzeba przełożyć na inwestycje produkcyjne - uważa wicepremier i minister gospodarki.

Pawlak liczy, że zyski z Euro 2012 dopiero nadejdą
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Dobre rezultaty infrastrukturalne Euro teraz trzeba przełożyć na inwestycje produkcyjne; to, co pozostało po mistrzostwach, powinno zacząć pracować - uważa wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.

- _ Pozostaną nam złe wspomnienia futbolowe, trochę lepsze drogi i na pewno niezwykłe - w porównaniu do tego, co było - stadiony. Teraz bardzo ważne jest, żeby to, co pozostało zaczęło pracować _ - powiedział Waldemar Pawlak podsumowując organizowany w Polsce turniej.

Wskazywał, że drogi wzmacniają naszą infrastrukturę, a co za tym idzie możliwości działania gospodarczego, także w skali międzynarodowej. Zwrócił jednak uwagę, że wiele inwestycji jeszcze nie zostało wykończonych. - _ Byłoby źle, gdyby ten entuzjazm na euro zakończył się na drogach razem z finałem w Kijowie. Mam nadzieję, że tutaj budowlańcy nie ustaną _ - oświadczył.

_ - Drogi realnie są, jeśli patrzymy na projekty, to być może zbyt dużo rozpoczęto w tym samym czasie i to skomplikowało przemieszczanie się. Teraz bardzo istotne jest, żeby dokończyć te projekty _ - dodał.

Pawlak ocenił, że bardzo ważne będzie podejście do rozliczeń z podwykonawcami, którzy budowali autostrady, ale też wsparcie w restrukturyzacji dużych firm potrzebujących pomocy jak np. PBG. Sąd w Poznaniu ogłosił w czerwcu upadłość układową PBG i Hydrobudowy. Wicepremier wyjaśniał, że chodzi o to, by można było prowadzić restrukturyzację z wykorzystaniem środków publicznych tak, aby konsorcja mogły dokończyć kontrakty.

Pawlak stwierdził, że chciałby usprawnienia działania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak dodał chodzi o kwestie rozliczeń kontraktów tak, by była większa płynność w wypłacaniu środków.

Z kolei stadiony - jego zdaniem - wymagają pomysłowego zagospodarowania. Podawał przykład Gdańska, gdzie arena ma w nazwie nazwę firmy, która ją sponsoruje. Zastrzegł jednak, że w Warszawie będą potrzebne inne rozwiązania, bo Stadion Narodowy ma charakter _ bardziej oderwany od biznesu _. - _ Ale też będzie wymagał finansowania i aktywności. To może być dobre miejsce do organizowania dużych, masowych spotkań, z dobrą oprawą _ - przekonywał wicepremier.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier już wie. "To jest przełom cywilizacyjny" Donald Tusk ocenił, że Polacy są świetnie przygotowani do roli gospodarzy Euro2012.
Nowa prognoza PKB. To będzie efekt Euro 2012 Po 3,5-proc. wzroście gospodarczym w pierwszym kwartale tego roku, w kolejnym kwartale dynamika PKB przekroczy również 3 proc. - szacują eksperci Ministerstwa Gospodarki.
SLD zaproponował prezydentowi pakt W jego ramach miałoby dojść do spotkania z udziałem polityków i działaczy sportowych na temat tego, co zrobić, by poprawić kondycję polskiego futbolu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)