Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ebay
16.07.2010 06:23

PayPal może kosztować eBay 3,8 mld dolarów

Portal aukcyjny został pozwany. Miał rzekomo naruszyć kilka patentów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(liewcf/CC/Flickr)

Amerykańska firma domaga się od eBay odszkodowania. Portal aukcyjny miał rzekomo naruszyć kilka patentów.

Być może eBay będzie musiał zapłacić miliardowe odszkodowanie za naruszenie kilku patentów przy projektowaniu swojego serwisu PayPal.

Amerykańska firma XPRT Ventures złożyła w sądzie okręgowym w Delaware pozew przeciwko portalowi aukcyjnemu, w którym domaga się odszkodowania w wysokości 3,8 mld dolarów. Fundusz zarzuca eBay stosowanie zastrzeżonych rozwiązań.

Pozew obejmuje także należące do eBay serwisy Bill Me Later, Shopping.com i StubHub. We wrześniu 2001 roku pomysłodawcy patentów wymienionych przez XPRT mieli przedstawić w poufnych rozmowach z pracownikami eBay swoje pomysły dotyczące technologii płatności online. Rok później portal aukcyjny miał je implementować do przejętego w 2002 roku serwisu PayPal, później także do serwisu eBay.

Ponadto w 2003 roku eBay miał świadomie wdrożyć opracowane przez XPRT rozwiązania do swoich wniosków patentowych. 30 kwietnia 2003 roku eBay zgłosił w amerykańskim urzędzie patentowym wniosek patentowy zatytułowany _ Method and System to Automate Payment for a Commerce Transaction _. Według XPRT koncern internetowy nie wskazał przy tym na istniejący już patent i wniosek patentowy złożony przez XPRT.

eBay zakłada, że pozew jest nieuzasadniony i zamierza się bronić. Działalność PayPal odnotowuje w międzyczasie lepsze wyniki niż serwis aukcyjny. W ubiegłym roku dochód z systemów płatniczych przyniósł eBay 2,8 mld dolarów, co daje około 32 procent łącznego obrotu.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: ebay, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, e-biznes
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz