Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pekaes rozpoczyna ekspansję w Wielkiej Brytanii

0
Podziel się

Firma nawiązała współpracę z Knights of Old, jednym z kluczowych graczy na brytyjskim rynku logistycznym.

Pekaes rozpoczyna ekspansję w Wielkiej Brytanii
(Pekaes SA)
bErveBxN

Pekaes rozpoczął współpracę z _ Knights of Old _. Wykorzystując własną flotę pojazdów i zasoby strategicznych partnerów firma z siedzibą w Kettering będzie świadczyć serwis na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Dla Pekaesu Wyspy Brytyjskie są jednym z kluczowych rynków zagranicznych.

_ Knights of Old _ działa na rynku transportowym i logistycznym od ponad stu lat. Założona
w 1865 przez Williama Knighta firma jest współudziałowcem sieci Partnerlink, oferującej na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii serwis 24/48 h. W ramach Partnerlink swoje usługi świadczy obecnie 17 wiodących firm logistycznych i transportowych z Wysp Brytyjskich.

Wyróżnikiem _ Knights of Old _ są duże zasoby własnego taboru, pozwalające na wydłużenie czasu złożenia zlecenia bez straty dla terminowości dostaw. Firma dysponuje jedną z nowocześniejszych flot samochodowych na Wyspach Brytyjskich.

bErveBxP

_ Knights of Old _ poza usługami związanymi z dystrybucją oferuje także rozwiązania transportu całopojazdowego na terenie Europy. Na początku maja Grupa _ Knights of Old _ powiększyła się o firmę magazynowo-dystrybucyjną A.E. Parker. Po akwizycji liczba pracowników Grupy zwiększyła się do ponad 500, a łączna liczba ciężarówek i naczep przekroczyła 450.

_ - Knights of Old to jeden z kluczowych graczy na brytyjskim rynku logistycznym. Współpraca pozwoli nam nie tylko świadczyć serwis 24/48 w Wielkiej Brytanii, ale da także nową możliwość dotarcia z usługami do Irlandii - _ komentuje Marek Tkaczyk, dyrektor Sieci Drobnicowej Międzynarodowej w PEKAES.

Wymiana handlowa z Wielką BrytaniąPrzed dwoma laty Wielka Brytania wysunęła się na drugie miejsce w polskim eksporcie na rynki światowe. Na koniec 2010 roku wartość polskich towarów sprzedanych na rynek brytyjski wyniosła 7.558 mln euro, co stanowi wzrost o 20 proc. w porównaniu z rokiem 2009 (6.300 mln euro).
W strukturze polskiego eksportu do Wielkiej Brytanii dominującymi kategoriami okazały się towary, wśród nich m.in.:

  • urządzenia mechaniczne i telekomunikacyjne (do zapisu i odtwarzania dźwięku),
  • maszyny biurowe i urządzenia do automatycznego przetwarzania danych,
  • meble i ich części,
  • pościel, materace, stelaże pod materace, poduszki i podobne artykuły wypychane.
bErveBxV

Pekaes w liczbach:

  • 204 mln zł - kapitalizacja Pekaes SA (na dzień 10 czerwca 2013 r.) 15 partnerów zagranicznych 17 oddziałów w sieci dystrybucyjnej Ponad 0,5 mld zł przychodów Grupy Pekaes SA w 2012 r.

Rynek TSL w liczbach:

  • 75 682 mln zł – przychody z tytułu przewozów ładunków w 2011 r. ( źródło: GUS) 9 proc. - wzrost ilości przewożonych towarów w Polsce w 2011 r. (źródło: GUS) 1 596 mln ton – przewiezionych ładunków transportem samochodowym w 2011 r. (źródło: GUS)
bErveBxW

Pekaes to największa polska spółka sektora TSL, od 2004 r. notowana na GPW. Oferta obejmuje usługi spedycji drogowej, lotniczej i morskiej oraz szereg usług w ramach zarządzania łańcuchem dostaw. Wśród akcjonariuszy spółki znajduje się m.in. Kulczyk Holding S.A. oraz wiodące fundusze inwestycyjne i instytucje finansowe.

Czytaj więcej w Money.pl

bErveByq
business news
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)