Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
18.07.2008 09:45

Pekin ostrzega zagraniczne gwiazdy estrady

Władze Chin obawiają się występów i relacji na żywo podczas igrzysk olimpijskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Stefan Kraszewski)

Władze w Pekinie przestrzegły zagranicznych artystów, którzy w najbliższym czasie zamierzają przyjechać do Chin, przed podejmowaniem jakichkolwiek działań naruszających suwerenność Chin czy też jedność tamtejszych grup etnicznych.

To kolejne z nerwowych działań władz, które obawiają się wszelkich występów i relacji na żywo podczas rozpoczynających się 8 sierpnia igrzysk olimpijskich.

Chiny na niespotykaną dotąd skalę zaostrzyły środki bezpieczeństwa przed zbliżającą się olimpiadą. Pod specjalnym nadzorem znaleźli się obcokrajowcy mieszkający w chińskiej stolicy, a także ci, którzy planują podróż do Pekinu w czasie igrzysk.

Na stronach internetowych chińskiego ministerstwa kultury pojawiła się informacja o nowych zasadach, które obowiązują zagranicznych artystów oraz artystów z Hongkongu, Tajwanu i Makau. Przed wydaniem im zezwolenia na przyjazd do Chin, chińskie władze mają _ prześwietlić _ ich dotychczasową działalność, a także sprawdzić, czy prezentowana przez nich sztuka nie narusza praw obowiązujących w Chińskiej Republice Ludowej.

W marcu podczas koncertu w Szanghaju skandal wywołała znana islandzka piosenkarka Bjork (_ na zdjęciu _), która swój występ zakończyła słowami - _ Tybecie - przebudź się _.

W Pekinie podczas olimpiady obowiązuje zakaz organizowania występów na żywo w barach. Odwołano także zaplanowane wcześniej festiwale muzyczne.

Tagi: chiny, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz