Notowania

Przejdź na
wielka brytania
15.03.2009 07:52

Pensje zamarzają. Co 10 firma wstrzymuje podwyżki

Brytyjskie firmy tną koszty, by walczyć z kryzysem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(markhillary/CC/FLickr)

Coraz więcej brytyjskich przedsiębiorstw musi ciąć koszty, by walczyć z kryzysem. Ofiarą padają zarobki pracowników.

Jak donosi BBC z danych firmy IDS wynika, że w obliczu załamania koniunktury wiele brytyjskich firm decyduje się na oszczędzanie poprzez zamrażanie podwyżek płac.

Z najnowszych informacji wynika, że na taki krok zdecydowała się już co 10 firma. Ale rzeczywistość może być bardziej ponura, bo liczne jest grono przedsiębiorców, którzy jeszcze wahają się czy podjąć taką decyzję.

IDS podkreśla, że są sektory - takie jak przemysł obronny - których to zjawisko praktycznie nie dotknęło.

W obliczu recesji powszechne stało się ograniczenie czasu pracy,co w konsekwencji niesie za sobą obniżenie zarobków. W ten sposób firmy chcą zatrzymać u siebie wykwalifikowanych pracowników, a jednocześnie utrzymać koszty na niskim poziomie.

Kryzys na Wyspach

Sytuacja gospodarcza Wielkiej Brytanii w ostatnich miesiącach znacznie się pogorszyła. Nad krajem wisi widmo deflacji.

Ani rządowa pomoc dla sektora bankowego, ani plan mający na celu rozruszanie rynku kredytowego nie przyniosły spodziewanych rezultatów i kraj znalazł się w recesji, co ostatnio zostało oficjalnie potwierdzone.

Brytyjskie media niemal codziennie donoszą o coraz gorszej sytuacji na rynku nieruchomości i masowych zwolnieniach. Plany masowych redukcji ogłosiły m.in. Royal Mail i bank Barclays

W tarapatach jest przemysł motoryzacyjny. W styczniu z taśm fabryk zjechało o 60 proc. mniej aut niż przed rokiem.

ZOBACZ JAK SZEF PARTII KONSERWATYWNEJ WZYWA RZĄD DO PRZEPROSZENIA BRYTYJCZYKÓW ZA TO, ŻE NIE RADZI SOBIE Z KRYZYSEM (ang.):

W ostatnich tygodniach informacje o kiepskiej kondycji brytyjskich zakładów pojawiały się nagminnie. BMW zapowiedział redukcję zatrudnienia w fabryce produkującej Mini Coopery o 850 osób. Nissan zwolni 1200 osób w zakładach w Sunderland. Ford, Aston Martin i Honda też zredukują zatrudnienie w swoich fabrykach na Wyspach. Hinduski koncern Tata zwalnia z fabryk Land Rovera i Jaguara.

Duże zwolnienia Kłopoty z pracą coraz częściej odbijają się na sytuacji finansowej brytyjskich rodzin. Średnio 350 osób dziennie staje się niewypłacalnych.

Raport Money.pl
*Gospodarcze potęgi w zapaści. PKB pikuje * Dziś poznaliśmy dane o PKB w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Eksperci nie mają wątpliwości. W tym roku nie należy oczekiwać dobrych wiadomości. zobacz raport Money.pl
Tagi: wielka brytania, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz