Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Katarzyna Ogórek
|

Pfizer zwolni kilka tysięcy osób

0
Podziel się:

W największym na świecie koncernie farmaceutycznym szykują się masowe zwolnienia.

*W największym na świecie koncernie farmaceutycznym szykują się masowe zwolnienia. *
Restrukturyzacja jest elementem strategii, którą przyjął nowy prezes zarządu firmy Jeffrey Kindler - podaje Wall Street Journal. BBC uzupełnia informacje o dane bardziej szczegółowe - cięcia prawdopodobnie dotkną co najmniej 2200 spośród 11 000 pracowników.

Specjaliści plan nowego prezesa oceniają pozytywnie. Uważają, że redukcja zatrudnienia w dziale sprzedaży, mimo że późna, jest jak niezbędna. "To dobra decyzja. Widać, że nowy prezes coś chce zdziałać w firmie" mówi dla BBC Jason Napodano, analityk z firmy Zacks Independent Research.

Szacuje się, że 2004 do 2008 roku zyski Pfizera mają spaść o jedną trzecią. Jest to związane z wygaśnięciem praw do wyłączności produkcji niektórych leków (m.in. Zoloft i Norvasc). Jak tylko konkurencyjne firmy rozpoczną produkcję leków dotąd zastrzeżonych, Pfizer straci monopol i będzie zmuszony do obniżenia cen. Przynajmniej do czasu opracowania kolejnego leku, który zagwarantuje stałe wpływy do kasy koncernu, redukcja zatrudnienia w dziale sprzedażowym jest nieunikniona.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)