Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgnig
29.06.2006 12:46

PGNiG szuka prezesa

Rada nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA rozpoczęła w czwartek postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pisemne zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 28 sierpnia do godz. 15:00

„Kandydaci powinni spełniać następujące warunki: mieć ukończone studia wyższe z uzyskanym tytułem magistra, posiadać co najmniej 8-letni staż pracy (…), nie podlegać ograniczeniom i zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych, posiadać aktualne poświadczenie bezpieczeństwa osobowego z klauzulą ’tajne’”- czytamy w ogłoszeniu.

RN podała, że otwarcie ofert nastąpi 29 sierpnia o godzinie 10:00, a rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami będą prowadzone 11 i 12 września.

Ostatnio niezależny członek rady nadzorczej PGNiG, profesor Mieczysław Puławski, który został oddelegowany do tymczasowego pełnienia obowiązków prezesa spółki, powiedział, że spodziewa się, iż radzie nadzorczej uda się wyłonić nowego prezesa firmy do 12 września.

W ostatnią środę dotychczasowy prezes PGNiG Bogusław Marzec zrezygnował z funkcji prezesa zarządu. Marzec stwierdził w oświadczeniu przekazanym do spółki, że składa rezygnację w związku z atakami prasowymi wymierzonymi w jego osobę, w trosce o wizerunek spółki. Podkreślił jednocześnie, iż publikowane w mediach zarzuty są całkowicie bezpodstawne.

Tagi: pgnig, business news, manager
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz