Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG ujawnił, ile zainwestuje w poszukiwania gazu

0
Podziel się:

Środki zostaną przekazane m.in. na zakończenie budowy kopalni Lubiatów-Międzychód-Grotów, która pozwoli zdublować polskie wydobycie ropy z ponad 400 tys. ton do ponad 800 tys. ton.

PGNiG ujawnił, ile zainwestuje w poszukiwania gazu
(Skraba/REPORTER)
bEUmRVCd

*W 2013 r. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przeznaczy na inwestycje ok. 5 mld zł, z czego ok. 2,4 mld zł na poszukiwania i wydobycie gazu - powiedział na konferencji prezes wiceprezes PGNiG Sławomir Hinc. *

Wyjaśnił, że środki zostaną przekazane m.in. na zakończenie budowy kopalni Lubiatów-Międzychód-Grotów. _ Kopalnia, która pozwoli zdublować polskie wydobycie ropy z ponad 400 tys. ton do ponad 800 tys. ton. Zwiększy także wydobycie gazu. W roku 2013 zakończy się także budowa największego magazynu gazu w Polsce w okolicach Wrocławia, magazynu Wierzchowice. Pozwoli on zmagazynować ok. 1,2 mld m sześć, co odpowiada ok. 8-10 proc. zużycia gazu w Polsce _ - powiedział Hinc.

Jak dodał, w 2013 r. PGNiG zamierza przeprowadzić 13 odwiertów w poszukiwaniu gazu niekonwencjonalnego. _ A więc wczesna faza poszukiwawcza (...) ze szczelinowaniem, która pozwoli nam być może uzyskać pod koniec tego roku pierwszą odpowiedź na temat zasobności naszych koncesji w gaz niekonwencjonalny _ - dodał.

bEUmRVCf

Zaznaczył, że w 2012 r. łączne nakłady inwestycyjne Grupy Kapitałowej PGNiG wyniosły ok. 8 mld zł. Podkreślił przy tym, że ub.r. PGNiG była tą firmą, która zainwestowała najwięcej środków wśród polskich przedsiębiorstw.

W styczniu PGNiG podało, że z szacunków wynika, iż w całym 2012 r. spółka sprzedała 14,7 mld m sześc. gazu. Jednocześnie spółka poinformowała, że wydobycie własne wyniosło 4,3 mld m sześc., a import 11 mld m sześc. W ub.r. spółka wydobyła też 492 tys. ton ropy. Ostateczne dane zostaną przedstawione 19 marca 2012 roku, podczas publikacji wyników za 2012 rok.

Hinc uczestniczył w Forum Zmieniamy Polski Przemysł, organizowane przez Grupę PTWP SA.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUmRVCG
business news
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)