Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG złożyło wniosek w sprawie taryf gazowych

0
Podziel się:

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził w połowie grudnia obniżkę taryfy gazowej dla PGNiG od 1 stycznia 2013 rok. Taryfa została zatwierdzona na okres do końca III kwartału 2013 roku.

PGNiG złożyło wniosek w sprawie taryf gazowych
(PGNiG)

Wniosek PGNiG, zarządzanego przez Jerzego Kurellę, wpłynął do Urzędu Regulacji Energetyki - poinformowała rzeczniczka prasowa URE Agnieszka Głośniewska.

- _ Obecna taryfa ważna jest do 30 września 2013 roku i dlatego PGNiG było zobowiązane złożyć nowy wniosek taryfowy. Spółka nie będzie komentować tego tematu do czasu zatwierdzenia wniosku przez regulatora _- powiedziała rzeczniczka prasowa PGNiG Joanna Zakrzewska, pytana o szczegóły złożonego przez spółkę wniosku.

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził w połowie grudnia obniżkę taryfy gazowej dla PGNiG od 1 stycznia 2013 rok. Ceny gazu dla przemysłu spadły od 2 do 4 proc., a dla odbiorców detalicznych o około 10 proc. Taryfa została zatwierdzona na okres do końca III kwartału 2013 roku.

Joanna Zakrzewska mówiła wówczas, że z obniżki cen będą się cieszyć zarówno odbiorcy gazu, jak i inwestorzy spółki. PGNIG wynegocjowała z Gazpromem w listopadzie obniżkę cen gazu . Część tej obniżki spowodowała obniżenie cen dla odbiorców, ale reszta kwoty zostanie zainwestowana.

Agnieszka Głośniewska PGNiG podkreślała, że po liberalizacji rynku gazu może nastąpić wzrost liczby dostawców, którzy będą oferować sprzedaż tego surowca może wzrosnąć. Dlatego - jak zaznaczyła - spółce PGNIG zależy na stawaniu się firmą konkurencyjną na tym rynku.

Zobacz notowania spółki:

Czytaj więcej w Money.pl
Konsolidacja w PGNiG Spółka PGNIG SPV 4 przejęła udziały sześciu dotychczasowych spółek gazownictwa.
PGNiG potrzebuje pieniędzy na inwestycje - Potencjalne decyzje o wypłacie dywidendy nie zachwieją planami inwestycyjnymi spółki - zapewnia Jacek Murawski, wiceprezes PGNiG.
Oto główne zadania PGNiG na najbliższe lata Budzanowski podkreślił, że Polska powinna mieć ambitny program wydobywczy.
business news
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)