Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pieniądze zamrożone. Kryzys skuwa Islandię

0
Podziel się:

Drugi co do wielkości bank Islandii zostanie znacjonalizowany.

Pieniądze zamrożone. Kryzys skuwa Islandię

Islandzki nadzór finansowy (IFSA) kontynuuje procedurę przejęcia kontroli nad Landsbankinn, drugim co do wielkości bankiem Islandii. Jak informują Przedstawiciele IFSA celem działań podjętych w oparciu o wprowadzone właśnie przepisy jest zapewnienie _ ciągłości operacji banku w Islandii _.

Decyzja nadzoru została podjęta po tym jak minister handlu i bankowości Bojrgvin Sigurdsson poinformował, że Landsbankinn został postawiony w stan upadłości, a zarząd banku został odwołany.

Cytowany przez Daily Telegraph minister zapewnia, że decyzje IFSA zostały skonsultowane z bankiem, który w czasie przeprowadzania zmian własnościowych będzie działał normalnie.

Decyzje IFSA zostały podjęte w dzień po tym jak premier Islandii ogłosił, że nie tylko system bankowy, ale cała gospodarka jego kraju może stać się ofiarą kryzysu. Rząd Islandii planuje podjęcie nadzwyczajnych działań w celu ratowania systemu finansowego w sytuacji, gdy m.in. bardzo szybko osłabia się korona islandzka.

We wtorek ranko Icesave, internetowe ramię Landsbankinn zamroził wypłaty z kont. Decyzja o zamknięciu kont 350 tys. klientów m.in. z Wielkiej Brytanii i Holandii została podjęta dzień po tym jak rzeczniczka Icesave informowała, że _ prowadzi on normalną działalność _.

ZOBACZ JAK REKLAMOWAŁ SIĘ LANDSBANKINN

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)