Notowania

dreamliner
10.11.2010 08:11

Pierwsza awaria rewolucyjnego Dreamlinera

W tylnej części maszyny pojawił się dym. Jeden z członków załogi lekko ranny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dave Sizer/CC/Flickr)

Najnowszy samolot firmy Boeing model 787 Dreamliner musiał awaryjnie lądować podczas lotu próbnego nad Teksasem. We wnętrzu maszyny pojawił się dym.

Samolot wylądował bezpiecznie na lotnisku w Laredo, a jego załoga została ewakuowana - zapewniła rzeczniczka firmy Loretta Gunter, dodając, że Boeing wciąż zbiera informacje na temat incydentu. Dym pojawił się w tylnej, najbardziej oddalonej od kokpitu części samolotu.

_ - Pilot wylądował i poinformował, że ogłasza stan awaryjny _ - relacjonował przedstawiciel miejscowych władz lotniczych. Na miejsce ściągnięto pracujących na lotnisku strażaków.

Boeing poinformował, że w czasie ewakuowania 42-osobowej załogi samolotu lekkie obrażenia odniosła jedna osoba. Przyczyny zadymienia nie są na razie znane.

Model 787 jest zbudowany z materiałów kompozytowych, dzięki czemu jest lżejszy i bardziej oszczędny w eksploatacji. Jednak Boeing ma opóźnienia w budowie swojego najnowszego samolotu, który jest bardzo ważny dla amerykańskiej firmy w jej rywalizacji z francuskim Airbusem. Firma zapowiada, że dostarczy pierwszej egzemplarze maszyny japońskim liniom lotniczym All Nippon Airways w pierwszym kwartale przyszłego roku, co oznacza trzy lata opóźnień. Jedną z linii lotniczych, która złożyła już zamówienie na nowe boeingi jest polski LOT, który zakupi 8 maszyn tego typu.

Tagi: dreamliner, samolot, awaria, lot próbny, dym, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz