Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pierwsza miejska prohibicja. Zobacz gdzie

0
Podziel się:

Miasto wprowadza nocną prohibicję. Do września przyszłego roku nie będzie można kupić alkoholu po godzinie 21.

Pierwsza miejska prohibicja. Zobacz gdzie
(Paha_l/Dreamstime)

Wrocław wprowadza nocną prohibicję. Do września przyszłego roku nie będzie można kupić alkoholu po godzinie 21.

Radni, którzy poparli ten pomysł, twierdzą, że takie rozwiązanie wpłynie na bezpieczeństwo w mieście - pisze _ Gazeta Wrocławska _. Przekonują, że nowy przepis to nie jest ograniczanie działalności gospodarczej, bo sklepy, w których będzie obowiązywał nocny zakaz sprzedaży to tylko 1/3 wszystkich działających placówek na Starym Mieście.

Projekt poparł klub Rafała Dutkiewicza. Przeciwko był klub PiS i większość radnych Platformy Obywatelskiej. Zdaniem Renaty Granowskiej, szefowej klubu PO, zakaz sprzedaży nie rozwiąże problemu zapewnienia bezpieczeństwa w tym rejonie miasta. A straż miejska i policja mogą interweniować w sytuacjach zagrożenia - mówi gazecie radna.

Właściciele sklepów są oburzeni. Twierdzą, że sztywne wyznaczanie granic zakazu jest krzywdzące, bo zdarza się, że już kilkadziesiąt metrów dalej można sprzedawać alkohol w nocy. Według nich, klienci sklepów monopolowych nie są winni awantur i nieporządku na rynku, bo sprzedawcy odmawiają alkoholu pijanym.

Czy sprzedawcy mogą walczyć o zmianę uchwały? – _ Można przyjąć, że narusza ona interesy właścicieli sklepów _ – przyznaje Maciej Bogucki, radca prawny z kancelarii Mamiński & Wspólnicy.

- _ Zaskarżenie uchwały jest zatem możliwe i powinno zostać wniesione do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Złożenie skargi musi jednak zostać poprzedzone wezwaniem Rady Miasta przez właścicieli sklepów do usunięcia naruszenia poprzez uchylenie uchwały. Po odmowie uwzględnienia wezwania lub braku zajęcia stanowiska w terminie do załatwienia sprawy, czyli 30 dni, otwiera się droga sądowa _ – wyjaśnia Maciej Bogucki

Radca prawny zaznacza, że skarga złożona bez uprzedniego wezwania zostanie odrzucona przez WSA.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/251/126459_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-alkohole/piwo-jak-krew-chrystusa-nietypowe-browary,0,867304.html) Piwo jak krew Chrystusa? Nietypowe browary A może wolisz jasne pełne dla rowerzystów, afrykańskie bananowe czy może takie warzone na pustyni z dodatkiem kapsaicyny z papryczek chilli?
[ ( http://static1.menstream.pl/i/art/66/149058_tiny.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-alkohole/rzadka-whisky-godna-krola,0,866160.html) Rzadka whisky godna króla Trunek Royal Salute Tribute to Honour ma uczcić najstarsze brytyjskie klejnoty koronacyjne - The Honours of Scotland. Cena szkockiej to dwieście tysięcy dolarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t113807.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sprawdzaja;przychody;z;koncesji;na;alkohol,198,0,865990.html) Sprawdzają przychody z koncesji na alkohol W kilkunastu miejscowościach ruszył program monitorowania tzw. funduszu korkowego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)