Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tesco
07.11.2007 09:48

Pierwsze Tesco w USA

Na lokalizację wybrano miasteczko Hemet, oddalone o 120 km na południowy wschód od Los Angeles. Jego otwarcie o kilka dni wyprzedziło otwarcie 5 kolejnych obiektów w południowej Kalifornii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Na lokalizację wybrano miasteczko Hemet, oddalone o 120 km na południowy wschód od Los Angeles. Jego otwarcie o kilka dni wyprzedziło otwarcie 5 kolejnych obiektów w południowej Kalifornii.

Amerykańskie sklepy Tesco noszą nazwę Fresh & Easy. Do końca bieżącego roku powstanie ich jeszcze więcej, m.in. w Las Vegas i Phoenix.

"Potrzebowaliśmy żywych klientów, by przetestować działanie systemu. To całkiem logiczne, że zrobiliśmy to przed wielkim otwarciem 8 listopada" - wyjaśnia rzecznik sieci. Firma planuje zainwestować 250 mln dol. w rozkręcenie amerykańskiego przedsięwzięcia.

Obiekty w Stanach są wzorowane na brytyjskich sklepach Tesco Express. Są o 75 proc. mniejsze od przeciętnego supermarketu z USA. Niektóre elementy będą wyglądać znajomo dla Brytyjczyków, ale część to zupełna nowość. Wprowadzono np. kącik kuchenny, w którym obsługa przygotowuje podawaną na ciepło pizzę albo curry z kurczaka. Ponadto przy kasie klienci sami skanują kody kreskowe wybranych towarów, chociaż personel zawsze znajduje się w pobliżu, by w razie potrzeby służyć pomocą.

Ponad połowa produktów będzie sprzedawana pod marką Fresh & Easy. Znajdą się wśród nich podstawowe artykuły, takie jak masło czy cukier, ale także zestaw muffin z jagodami lub sałatka z makaronu udon.

Market w Hemet z oczywistych względów przyciąga uwagę konkurencji. Już pierwszego dnia po otwarciu zjawiła się 5-osobowa grupa przedstawicieli pobliskiego Wal-Martu.

Wg prognoz analityków Credit Suisse, wartość sprzedaży Tesco za oceanem powinna w ciągu 3 lat sięgnąć 1 mld dol. W ciągu 5 lat firma miałaby też zdobyć od 2 do 6 proc. udziałów w lokalnym rynku.

Przypomnijmy, że ani Sainsbury, ani Marks & Spencer nie przekonały do siebie amerykańskich klientów i musiały się wycofać do rodzimego Zjednoczonego Królestwa.

Tagi: tesco, business news, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz