Notowania

lot
07.03.2011 15:35

Pierwszy Dreamliner LOT-u - za rok

Polskie linie dostaną samolot Boeinga jako pierwsze w Europie. Obsłuży on połączenia długodystansowe m.in. do Azji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dave Sizer/CC/Flickr)

Pierwszy Dreamliner pojawi się we flocie PLL LOT za 13 miesięcy - poinformował rzecznik spółki Leszek Chorzewski. LOT będzie pierwszym europejskim odbiorcą tego typu samolotu.

LOT został oficjalnie poinformowany o nowych terminach dostaw samolotów Boeing 787 Dreamliner. Pierwszy egzemplarz ma zostać przekazany polskiemu przewoźnikowi w kwietniu 2012 r., a kolejne cztery trafią do Polski od sierpnia do listopada 2012 r.

- _ Taką oficjalną informację otrzymaliśmy od Boeinga, jest ona dla nas niezwykle cenna. Daje nam to możliwość precyzyjnego planowania siatki połączeń na najbliższe lata. Wpisuje się ona również w strategię rozwoju spółki, która została ostatnio przyjęta przez radę nadzorczą _ - powiedział prezes PLL LOT Marcin Piróg.

Przyjęta przez radę nadzorczą strategia zakłada otwieranie kierunków długodystansowych - azjatyckich. Uzależnia to m.in. od terminu dostaw Dreamilnerów.

Jak poinformowała spółka, _ LOT opracowuje program płynnej wymiany floty dalekiego zasięgu przy jednoczesnej realizacji planów rozwoju siatki połączeń dalekodystansowych do Azji i kontynuacji rejsów do Ameryki Północnej _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t95096.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prywatyzacja;lot;w;drugiej;polowie;roku,175,0,784047.html) Prywatyzacja LOT w drugiej połowie roku
LOT czeka na osiem samolotów Boeing 787 Dreamliner. Według wcześniejszych planów samolot ma mieć trzy klasy: biznes, bardziej komfortową ekonomiczną oraz ekonomiczną. W kolejce oczekujących na te samoloty polski przewoźnik jest na ósmej pozycji. Pierwszą linią lotniczą, która ma je otrzymać, jest japońska ANA.

Dreamliner będzie spalał 20 procent mniej paliwa niż samoloty, które zastąpi. Aby zredukować spalanie, konstrukcja 787 zrobiona jest w dużej części z włókna węglowego, co czyni maszynę lżejszą. Oznacza to również zdecydowanie mniejsze wydzielanie CO2. Dreamliner będzie także emitował 60 proc. mniej hałasu. Samoloty te będą mogły przewieźć od 210 do 330 pasażerów na odległość ponad 15,5 tys. km.

Projekt 787 Dreamliner jest opóźniony o ponad dwa lata, a jego finalizacja była wielokrotnie przekładana.

Pierwszy lot testowy Dreamlinera odbył się w Stanach w grudniu 2009 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t81136.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lufthansa;faworytem;w;wyscigu;po;lot,170,0,786858.html) Lufthansa faworytem w wyścigu po LOT? Za dwa tygodnie powinien być gotowy plan dla prywatyzacji LOT-u. Firma ma trafić na GPW
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t19724.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/okecie;jak;frankfurt;lot;zbuduje;hub,2,0,786434.html) Okęcie jak Frankfurt? LOT zbuduje hub Nowy port przesiadkowy ma powstać na warszawskim lotnisku Chopina.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t133492.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pis;pyta;o;lot;i;darmowe;bilety,61,0,784445.html) PiS pyta o LOT i darmowe bilety Opozycja chce sejmowej debaty na temat sytuacji finansowej narodowego przewoźnika.
Tagi: lot, business news, kraj, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz