Notowania

Przejdź na
dreamliner
26.09.2011 13:39

Pierwszy klient dostanie Dreamlinera. Pojutrze

Japońska linia lotnicza ANA jako pierwsza linia na świecie otrzyma nowy samolot Boeing 787 Dreamliner.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dave Sizer/CC/Flickr)

Japońska linia lotnicza ANA jako pierwsza linia na świecie otrzyma nowy samolot Boeing 787 Dreamliner. Wyląduje on w Tokio pojutrze, choć na początku dostawę planowano na maj 2008 r. PLL LOT mają otrzymać pierwszy zamówiony przez siebie samolot wiosną 2012 r.

Przedstawiciele japońskiego przewoźnika i Boeinga sfinalizowali w niedzielę w Everett (Stany Zjednoczone) proces zakontraktowania dostawy pierwszego Dreamlinera - oznacza to, że ANA odbierze zamówiony samolot.

Wylot Dreamlinera do Japonii poprzedzą uroczystości dla pracowników Boeinga, kontrahentów i przedstawicieli władz, połączone ze zwiedzaniem samolotu. Wylot Dreamlniera z Everett planowany jest wczesnym rankiem we wtorek (po południu polskiego czasu). Relacje i zdjęcia z imprezy i wylotu będzie można śledzić na stronie internetowej producenta samolotu.

Dreamliner trafia do japońskiego przewoźnika z trzyletnim opóźnieniem. Pierwotnie 787 miał zostać oblatany latem 2007 r. i przekazany pierwszemu odbiorcy - czyli japońskim liniom lotniczym - w maju 2008 r. Opóźnienie wynikało z potrzeby modyfikacji m.in. bocznej części kadłuba. Pierwszy lot testowy Dreamlinera odbył się w USA w grudniu 2009 r.

Pierwszą europejską linią, która będzie miała te najnowocześniejsze samoloty pasażerskie w swojej flocie, będą Polskie Linie Lotnicze LOT. LOT na liście oczekujących jest na ósmym miejscu.

Zgodnie z zapowiedziami, Dreamliner ma trafić do przewoźnika w kwietniu bądź maju 2012 r. Kolejne cztery samoloty przylecą do Polski od sierpnia do listopada 2012 r. Pierwszy rejs Dreamlinera w barwach LOT-u - według planów spółki - może się odbyć na jednej z tras, na których przewoźnik lata, lub na jednym z nowych połączeń do Azji. LOT czeka na osiem Dreamlinerów.

Dreamliner będzie spalał 20 procent mniej paliwa niż samoloty, które zastąpi. 50 proc. struktury B787, w tym kadłub i skrzydła, jest wykonane z materiałów kompozytowych. Dzięki mniejszej wadze samolot zużywa mniej paliwa, co wpływa na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska. Dreamliner będzie także emitował mniej hałasu. Samoloty te będą mogły przewozić od 210 do 290 pasażerów na odległość ponad 15,7 tys. km.

Czytaj więcej o Dreamlinerach w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t96697.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/pierwszy;dreamliner;lot-u;-;za;rok,145,0,789905.html) Pierwszy Dreamliner LOT-u - za rok Polskie linie dostaną samolot Boeinga jako pierwsze w Europie. Obsłuży on połączenia długodystansowe m.in. do Azji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/246/t75766.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/dreamliner;to;porazka;boeinga;klienci;maja;dosc,227,0,724451.html) Dreamliner to porażka Boeinga? Klienci mają dość Szef Qatar Airways skrytykował koncern z USA za opóźnienie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t96698.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/boeing;bedzie;mial;znowu;zyski,21,0,696341.html) Boeing będzie miał znowu zyski Największy na świecie producent samolotów w ciagu kwartału zyskał zamówienia na 221 maszyn.
Tagi: dreamliner, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz