Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mcdonald's
05.09.2012 06:43

Pierwszy wegetariański McDonald's w Indiach

McDonald's, którego najbardziej znanym produktem jest hamburger Big Mac, otworzy w Indiach swoją pierwszą wegetariańską restaurację - podało wczoraj BBC.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Agnieszka Gotowała)

McDonald's, którego najbardziej znanym produktem jest hamburger Big Mac, otworzy w Indiach swoją pierwszą wegetariańską restaurację - podało wczoraj BBC. Ta globalna sieć restauracji coraz bardziej dostosowuje swoje menu do lokalnego zapotrzebowania.

Jak pisze BBC, wegetariański McDonald's zostanie otwarty w połowie przyszłego roku w pobliżu Złotej Świątyni w mieście Amritsar na północnym zachodzie Indii. Amritsar jest centrum religijnym sikhów. Na terenie świątyni obowiązuje zakaz spożywania mięsa.

Rzecznik McDonald's na północ Indii Rajesh Kumar Maini powiedział agencji AFP, że powody otwarcia wegetariańskiej restauracji są oczywiste. _ - Jedna część populacji nie może zabijać bydła, a druga jeść wieprzowiny _ - wyjaśnił. Stanowiący większość w Indiach Hindusi unikają wołowiny, a żyjący tam muzułmanie nie jedzą wieprzowiny. Dlatego Maini jest zdania, że w Indiach wegeteriański McDonald's może odnieść duży sukces.

Dodał, że w kraju obecnie znajduje się jedynie 271 restauracji tej sieci, podczas gdy na całym świecie są ich prawie 33 tys. W samej Francji działa ich ponad tysiąc. Według BBC McDonald's zamierza otworzyć kolejną wegeteriańską restaurację w Kaszmirze, w pobliżu hinduistycznej świątyni Waiszno Dewi, która co roku przyciąga setki tysięcy turystów.

W Indiach połowa dań w menu McDonald's to potrawy wegeteriańskie. Typowym i najlepiej sprzedającym się daniem jest kanapka McAloo Tikki, w której mięso zamieniono na ziemniaczanego burgera.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcą zakazać pracy małym dzieciom Władze w Delhi chcą, aby więcej dzieci uczęszczało do szkół.
Tu palą tysiące ciał rocznie Każdego dnia o świcie kąpie się tu 50 tys. osób. Nad brzegiem medytują jogini, płoną pogrzebowe stosy.
Zdecydowlali co dalej z zamachowcem Sąd Najwyższy w Dehli podtrzymał wyrok skazujący na śmierć dla jedynego ocalałego uczestnika krwawych zamachów z 2008 roku.
Tagi: mcdonald's, business news, wiadomości, strategie firm, wiadmomości, gospodarka, manager, strategie, z rynku, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz