Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Piłkarze FC Barcelona będą trenowali z żydowskimi i arabskimi dziećmi

0
Podziel się

12 tysięcy dzieci żydowskich i arabskich będzie ćwiczyć z piłkarzami na stadionie w Tel Awiwie.

Piłkarze FC Barcelona będą trenowali z żydowskimi i arabskimi dziećmi
(PAP/EPA)
bErvitit

Piłkarze FC Barcelona z _ pokojowym tournee _ w Izraelu. W Ziemi Świętej zawodnicy _ blaugrany _ będą trenowali z żydowskimi i arabskimi dziećmi. W ten sposób chcą propagować pokój pomiędzy zwaśnionymi narodami. Zawodnicy odwiedzą też miejsca święte i spotkają się z politykami izraelskimi i palestyńskimi.

Katalończycy przerwali przygotowania do nowego sezonu piłkarskiego. Pierwszego dnia pobytu odwiedzili Zachodni Brzeg Jordanu i święte miasto Betlejem. Na stadionie Dura w Hebronie będą trenować z palestyńskimi dziećmi. Jutro 12 tysięcy dzieci żydowskich i arabskich będzie ćwiczyć z piłkarzami na stadionie w Tel Awiwie.

Także jutro dojdzie do spotkania Katalończyków z władzami Izraela: prezydentem Szymonem Peresem, który jest inicjatorem akcji, a także z premierem Binjaminem Netanjahu i ministrami edukacji oraz kultury i sportu. Drużyna zwiedzi także Jerozolimę.

bErvitiv

Początkowo planowano też rozegranie meczu pokazowego pomiędzy FC Barcelona i drużyną złożoną z profesjonalnych piłkarzy izraelskich i palestyńskich, jednak spotkanie nie doszło do skutku, gdyż Palestyńczycy nie chcieli grać w jednej ekipie z Izraelczykami.

Mecz Lechii Gdańsk z FC Barceloną

  • fot: PAP/Adam Warżawa
  • fot: PAP/Adam Warżawa
  • fot: PAP/Adam Warżawa [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/mecz-lechii-gdansk-z-fc-barcelona-g632319.html)
bErvitiW
KOMENTARZE
(0)