Notowania

Piloci Lufthansy ponownie grożą strajkiem

Czterodniowy strajk ma się rozpocząć 13 kwietnia. Przystąpi do niego 4,5 tys. pilotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eisenbahner/CC/Flickr)

*Czterodniowy strajk ma się rozpocząć 13 kwietnia. Wcześniejsze negocjacje taryfowe związku zawodowego pilotów Cockpit z zarządem Lufthansy zakończyły się bezowocnie. *

Jeżeli przez okres Wielkanocy nie dojdzie do porozumienia, 4,5 tys. pilotów Lufthansy, Germanwings i Lufthansa Cargo przystąpi do strajku.

Groźba strajku jest nowym punktem kulminacyjnym w trudnych rozmowach pomiędzy zarządem i pilotami. Ogłoszony po raz pierwszy przed kilkoma tygodniami czterodniowy strajk został zawieszony po jednym dniu, po zawarciu sądowej ugody. Mimo to jednodniowa przerwa w lotach doprowadziła do całotygodniowego zamieszania w rozkładzie lotów i kosztowała 50 mln euro.

Punktem spornym jest przede wszystkim porozumienie zawarte w roku 1992, zgodnie z którym samoloty z ponad 70 miejscami dla pasażerów mogą być pilotowane wyłącznie przez pilotów objętych dobrze dotowaną umową taryfową koncernu. Związek zawodowy pilotów Cockpit chce utrzymania porozumienia, Lufthansa chce je uchylić.

* [ Kłopoty na Okęciu przez strajkującą Lufthansę ]( http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/klopoty;na;okeciu;przez;strajkujaca;lufthanse,143,0,589967.html )
* [ Trzeci dzień strajku w British Airways ]( http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/dzis;trzeci;dzien;strajku;w;british;airways,227,0,601571.html )
* [ Alitalia odwołuje loty z powodu strajku ]( http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/alitalia;odwoluje;loty;z;powodu;strajku,215,0,601559.html )
*     * [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: lufthansa, business news, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
Handelsblatt
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz