Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen jest problemem dla Czechów - przyznaje prezydent

0
Podziel się:

Wielu polityków w Pradze ostro krytykuje tę transakcję i uważa ją za wielki błąd.

PKN Orlen jest problemem dla Czechów - przyznaje prezydent
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

W sprawie PKN Orlen trzeba szukać rozwiązania, które będzie wygraną dla obu stron. Tak uważa prezydent Czech Milosz Zeman, z którym rozmawiał _ Pulsu Biznesu _.

Osiem lat temu udziały czeskiego holdingu rafineryjnego Unipetrol sprzedano PKN Orlen. Wielu polityków w Pradze do dziś ostro krytykuje tę transakcję i uważa ją za wielki błąd. Z drugiej strony, PKN Orlen skarży się na brak wsparcia czeskich władz, praktyki monopolistyczne i szarą strefę. Od kilku miesięcy spory przybrały formę otwartego konfliktu.

Prezydent Milosz Zeman przyznał, że sprawa PKN Orlen jest problemem. _ Wstrzymał on produkcję w rafinerii Paramo, a jeśli jakakolwiek firma zagraniczna wstrzymuje produkcję, to konsekwencją są zawsze negatywne reakcje _ - tłumaczy. Dlatego jego zdaniem należy znaleźć dobre rozwiązanie, bo w innym przypadku może dojść do _ obustronnej przegranej _.

Zeman wypowiedział się także w sprawie polskiej żywności. Przyznał, że problem jest _ przesadzony _. Dodał, że czescy dziennikarze lubią _ przerysowywać _ niektóre kwestie, stąd tak duże nagłośnienie sprawy. Prezydent powiedział, że nie poruszał nawet tego tematu z polskimi politykami.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent chce połączenia GPW z giełdą w... _ Pragnę zaproponować połączenie giełd tak, aby stworzyć jedną, która będzie silniejszym graczem _.
Nowa inwestycja PKN Orlen. Zaczęli wiercić Prace wiertnicze prowadzone są na głębokości 132 m pod poziomem wody i potrwają około 40 dni.
Klejnoty koronacyjne udostępnione. Dla nowego prezydenta Po raz pierwszy od 2008 roku wystawiono dzisiaj w Pradze na Zamku Hradczańskim klejnoty koronacyjne będące symbolem czeskiej państwowości.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)