Notowania

orlen
08.01.2013 17:32

PKN Orlen sprzeda paliwa za ponad 10 mld zł

PKN Orlen podpisał już w 2013 roku trzy duże kontrakty na sprzedaż paliw. Umowy z firmą Lukoil, Shell i BP Europe są warte łącznie ok. 10,6 mld złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

PKN Orlen podpisał już w 2013 roku trzy duże kontrakty na sprzedaż paliw. Umowy z firmą Lukoil, Shell i BP Europe są warte łącznie ok. 10,6 mld złotych.

Kontrakty przewidują sprzedaż benzyny i oleju napędowego dla Lukoil Polska, Shell Polska oraz BP Europe. Ich szacunkowa wartość wyniesie odpowiednio 1,55 mld zł, 2,3 mld zł i 6,75 mld zł.

_ - Po raz kolejny zaufali nam najwięksi międzynarodowi operatorzy, doceniając tym samym zarówno naszą pozycję największego producenta paliw w regionie, jak i jakość produktów opuszczających nasze rafinerie _ - powiedział prezes zarządu PKN Orlen Jacek Krawiec.

Umowy podpisane zostały na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Płocki koncern pokaże wyniki wcześniej. Termin przesunięty na... Orlen przyspieszył o dwa dni publikację raportu za IV kwartał.
PKN Orlen mniej zarabia na baryłce ropy Modelowa marża rafineryjna w grudniu 2012 roku spadła do 1,2 USD na baryłce z 3,8 USD w listopadzie. Rok wcześniej w grudniu marża wynosiła 1,5 USD.
PKN Orlen przedłużył kontrakt na dostawy ropy Orlen przedłużył z Mercuria Energy Trading umowę na dostawy ropy naftowej.
Tagi: orlen, pkn, paliwa, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz