Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
michał boni
07.09.2013 08:50

PKO BP nie przejmie Banku Pocztowego

Chęć zakupu pocztowej instytucji finansowej wielokrotnie wyrażały władze banku PKO BP, ale za każdym razem spotykały się z odmową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Iwanczuk/Reporter)

Bank Pocztowy pozostanie w grupie kapitałowej Poczty Polskiej. Instytucja finansowa będzie się rozwijać, a dzięki niej zmienić ma się także cała Poczta. Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni przekonuje, że starania PKO BP o Bank Pocztowy pozostaną nieskuteczne.

- _ Pan prezes odpowiada za swój bank, a ja odpowiadam za pocztę. I nie mam najmniejszej ochoty słuchać rady Zbigniewa Jagiełło, który się nie zna na poczcie i nie rozumie mojego zadania. A jest nim dokonanie zmiany w filozofii działania poczty, a żeby tego dokonać w ciągu najbliższych lat, potrzebuję tego wehikułu, którym jest Bank Pocztowy _ - mówił Boni.

Prezes Poczty Polskiej Jerzy Jóźkowiak zapewnia, że Bank Pocztowy ma dość środków do prowadzenia działalności i na rozwój.

- _ Jest taka zasada, że jeśli ma się klejnoty rodowe, to się ich nie wyprzedaje. Poza tym, jeżeli budujemy silną grupę kapitałową Poczty Polskiej, to w niej bardzo istotnym elementem są usługi bankowe. Mamy plan inwestycyjny na 1 300 000 000 daliśmy pieniądze na rozwój spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, a w tej chwili startujemy również z projektem w obszarze ubezpieczeń _ - tłumaczy.

Władze banku PKO BP wyrażały chęć zakupu pocztowej instytucji finansowej, ale za każdym razem spotykały się z odmową. W czerwcu tego roku, za 2 miliardy 800 milionów złotych największemu polskiemu bankowi udało się kupić Nordeę.

Ubiegłoroczny zysk Banku Pocztowego wyniósł ponad 45 milionów złotych. PKO BP zarobił natomiast 3 miliardy 750 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Czeka nas wielka fuzja banków? Mikołaj Budzanowski ocenił plany połączenia Banku Pocztowego z PKO BP. Ministerstwo Skarbu podjęło już działania.
Zaskakujący ruch Poczty. Chcą odkupić... Poczta Polska przedstawiła PKO BP ofertę odkupienia mniejszościowego pakietu akcji Banku Pocztowego.
Klienci PKO BP atakowani Laboratorium antywirusowe Esetu przechwyciło serię wiadomości e-mailowych, skierowanych do klientów...
Tagi: michał boni, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz