Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkp intercity
07.01.2014 16:10

PKP Intercity szykuje redukcję zatrudnienia

Łącznie zatrudnienie spółce ma spaść z 7,3 tys. osób do ok. 7 tysięcy pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(eisenbahner/CC BY 2.0/Flickr)

Nawet 300 osób może w przyszłym roku odejść z PKP Intercity. Przewoźnik zapewnia, że ostateczne decyzje dotyczące redukcji zatrudnienia jeszcze nie zostały podjęte, a ewentualne zwolnienia nie będą miały wpływu na bezpieczeństwo podróżnych.

_ - Bezpieczeństwo to nasz priorytet, na który optymalizacja zatrudnienia nie będzie miała wpływu _ - zapewniła rzeczniczka spółki Zuzanna Szopowska.

Oznacza to, że redukcje zatrudnienia mają nie dotyczyć stanowisk bezpośrednio związanych z prowadzeniem pociągów i bezpieczeństwem ruchu. _ - Optymalizacja dotyczy przede wszystkim obszarów wsparcia - jak kadry, płace, finanse, logistyka i innych stanowisk administracyjnych, ale także zaplecza technicznego. Bierzemy również pod uwagę, że w przyszłym roku część pracowników odejdzie na emeryturę _ - poinformowała rzeczniczka.

Przewoźnik liczy, że w tym roku na emeryturę odejdzie nawet około 200 pracowników spółki. Łącznie zatrudnienie w PKP Intercity ma spaść z 7,3 tys. osób do ok. 7 tysięcy pracowników.

PKP Intercity tłumaczy planowane redukcje _ optymalizacją kosztów działalności _ i długoterminowymi planami zaopiniowanymi przez Radę Nadzorczą.

Według danych Urzędu Transportu Kolejowego, PKP Intercity jest czwartym przewoźnikiem w Polsce pod względem liczby przewiezionych pasażerów. W listopadzie 2013 r. z usług tego przewoźnika skorzystało 11,45 proc. wszystkich pasażerów kolei w tym miesiącu. PKP Intercity jest natomiast liderem rynku, jeśli chodzi o tzw. pracę przewozową, która jest miarą wskazującą, na jakie odległości podróżują pasażerowie określonych przewoźników. Główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie. Poza centralą firma ma także cztery zakłady z siedzibami w Krakowie, Poznaniu, Gdyni i w Warszawie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: pkp intercity, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz