Notowania

koleje w polsce
14.05.2013 14:42

PKP SA chcą sprzedać trzy dworce. Każdy może zrobić z nimi, co zechce

Dworce zostały wystawione na sprzedaż w ramach programu Dworzec na własność.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stawinski/Reporter)

PKP SA ogłosiły przetargi na sprzedaż trzech dworców w województwie lubelskim: w Hrubieszowie, Uhrusku i Krasnymstawie. Każdy kto wygra przetarg może się stać właścicielem stacji kolejowej i zagospodarować ją według własnego pomysłu.

Jak poinformowała Paulina Jankowska z PKP SA, dworce zostały wystawione na sprzedaż w ramach programu _ Dworzec na własność _.

W tym roku PKP SA chcą sprzedać 52 takie obiekty w całym kraju. Cena wywoławcza dworca PKP Uhrusk to 148,1 tys. zł, dworca Krasnystaw Fabryczny - 162,5 tys. zł, a dworca w Hrubieszowie - 626 tys. zł. We wszystkich trzech przypadkach kryterium wyboru nabywcy będzie najwyższa cena zaproponowana w licytacji.

Jak informowali w lutym przedstawiciele PKP SA, kolejowa spółka chce sprzedać m.in. dworce w Sanoku, Augustowie, Ustce, Gdańsku Oliwie, Goczałkowicach Zdroju, Hrubieszowie, Sierpcu, Białymstoku, w Wałczu i Łodzi Żabińcu. Są to dworce nieczynne, na których nie ma ruchu pociągów.

PKP SA zarządza 2,5 tys. dworców kolejowych, z czego czynnych jest tylko 600. Do prowadzenia ruchu międzyregionalnego potrzebnych jest zaledwie około 220, a pozostałe obsługują tylko ruch regionalny. PKP SA potrzebuje tylko tych dworców, które są niezbędne do obsługi ruchu międzyregionalnego. Resztę spółka planuje przekazać samorządom, sprzedać lub zlikwidować. Docelowo do samorządów lub na sprzedaż ma trafić około 800 dworców.

Do likwidacji spółka przewiduje około 1 tys. obiektów - nie tylko nieużywane od lat i zdewastowane dworce, ale także magazyny, warsztaty, składy, itp.

Czytaj więcej w Money.pl
Szykuje się modernizacja kolei _ Teraz komisja przetargowa sprawdzi dokumenty pod względem formalnym _ - poinformowała rzeczniczka PKP Intercity.
Nowa inwestycja. PKP wyda miliony złotych PKP przygotowuje się do rozpoczęcia remontu kieleckiego dworca kolejowego. Po przebudowie budynek ma służyć nie tylko celom komunikacyjnym.
Wielka wyprzedaż w PKP. Okazja dla samorządów? Grupa zapyta samorządy, przejęciem których kolejowych obiektów byłyby zainteresowane.
Tagi: koleje w polsce, pkp, business news, strategie firm, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, strategie, zarządzanie, marketing i sprzedaż, z rynku, marketing i zarządzanie
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz