Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PLL LOT: Pierwszy rejs naprawionym dreamlinerem

0
Podziel się:

Od 5 czerwca dwa naprawione boeingi 787 dreamliner należące do PLL LOT wrócą do wykonywania rejsów pasażerskich - poinformowała spółka.

PLL LOT: Pierwszy rejs naprawionym dreamlinerem
(guerric/CC BY-NC-SA/Flickr)
bECGuINx

Od 5 czerwca dwa naprawione boeingi 787 dreamliner należące do PLL LOT wrócą do wykonywania rejsów pasażerskich - poinformowała spółka. Tego dnia dreamliner uda się w pierwszy rejs do Chicago, a w kolejne - do Nowego Jorku, Toronto oraz Pekinu.

Jak przekazała w czwartek spółka, dwa dreamlinery, których akumulatory zostaną naprawione w Etiopii, do Warszawy mają powrócić pod koniec maja.

W poniedziałek prezes PLL LOT Sebastian Mikosz w rozmowie z PAP powiedział, że trzy boeingi 787 dramliner w czerwcu będą mogły obsługiwać pasażerów PLL LOT. Dwa z nich przejdą wcześniej naprawę akumulatorów w Addis Abebie, prawdopodobnie w połowie maja. Trzecią maszynę z nowymi akumulatorami LOT odbierze od Boeinga pod koniec maja. Dodał, że B787 będą wykonywać połączenia za Atlantyk oraz do Pekinu.

bECGuINz

Spółka poinformowała, że o północy z czwartku na piątek na stronie internetowej polskiego przewoźnika będzie można zakupić bilety na rejs B787 do Chicago i na wybrane rejsy do Nowego Jorku, Toronto oraz Pekinu.

Ceny biletów w klasie ekonomicznej B787 (w obie strony) na trasie z Warszawy do Nowego Jorku rozpoczynają się od 2355 zł, Chicago od 2414 zł, Pekinu - 2439 zł, a do Toronto - od 3549 zł. W nowej klasie premium bilety mają zaczynać się od 5015 zł w dwie strony na połączeniach do Stanów Zjednoczonych i Pekinu oraz 5 tys. zł do Toronto.

Mikosz powiedział PAP, że czwarty dreamliner ma trafić do spółki pod koniec lipca, a piąty pod koniec sierpnia br.

Pytany, ile obecnie wynosi strata LOT z powodu uziemienia dwóch dreamlinerów, Mikosz powiedział, że sięga ona około kilkuset milionów złotych. "W połowie czerwca chcemy zacząć rozmowy z Boeingiem na temat odszkodowania" - mówił.

bECGuINF

Firma Boeing poinformowała w środę, że zamierza do połowy maja zakończyć wymianę wadliwych akumulatorów we wszystkich samolotach 787 boeing dreamliner.

Obecnie na świecie uziemionych jest 50 maszyn B787. Najwięcej samolotów jest w Japonii - 23. Dwa dreamlinery należące do PLL LOT są na lotniskach w Chicago i w Warszawie. Trzy maszyny innych przewoźników stoją w Chile, cztery w Etiopii, po jednej na niemieckim lotnisku oraz brytyjskim. W Indiach znajduje się sześć kolejnych, cztery w Katarze, a sześć w USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Dreamlinery są "całkowicie bezpieczne"? Odszkodowanie dla spółki LOT to kwestia, która będzie omawiana podczas spotkań przedstawicieli polskiego przewoźnika i firmy Boeing.
Straty LOT to już kilkanaście milionów zł Wszystkiemu winna dyrektywa o wstrzymaniu lotów do czasu wyjaśnienia przyczyn usterek samolotów B787 dreamliner.
LOT czeka na Dreamlinery. Prezes wylicza straty Sebastian Mikosz zapewnia, że już w maju wróci pierwszy Boeing 787. Jak dotąd spółka straciła przez uziemione samoloty kilkaset milionów złotych.
bECGuIOa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)