Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PLL LOT zainaugurował rejsy z Warszawy do Stuttgartu

Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały połączenie do Stuttgartu. Samoloty będę wykonywały rejsy na tej trasie pięć razy w tygodniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały połączenie z Warszawy do Stuttgartu - poinformował przewoźnik. Samoloty będę wykonywały rejsy na tej trasie pięć razy w tygodniu - z wyjątkiem sobót i wtorków.

Należący do polskiego przewoźnika Embraer 170 wystartował z warszawskiego Lotniska Chopina o godz. 16.25.

Stuttgart jest kolejnym, siódmym kierunkiem do Niemiec obsługiwanym przez LOT. Od poniedziałku przewoźnik będzie wykonywał tygodniowo ponad 170 rejsów z Polski do portów niemieckich.

Polskie Linie Lotnicze LOT latają do blisko 60 miast w Europie i Ameryce Północnej, Afryce i Azji. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21 555 rejsów dziennie do 1 356 portów lotniczych w 193 krajach.

W ubiegłym roku z połączeń rozkładowych polskiego przewoźnika skorzystało ponad 4,3 mln pasażerów, czyli o 9 proc. więcej niż w 2010. Licząc łącznie z czarterami, LOT przewiózł w 2011 r. ponad 4,6 mln pasażerów.

Czytaj więcej w Money.pl
Kosmiczne obietnice miliardera w Polsce Richard Branson: _ Spodziewam się, że lotami suborbitalnymi ruszymy w ciągu 12-18 miesięcy _.
Zobacz, jak latają najbogatsi - _ Pod samolot podwozi mnie limuzyna. Wchodzę po schodkach do kabiny, widzę wygodny fotel, łóżko i szafę. Dostaję nawet kapcie. Co dzisiaj zjem? Może coś z francuskich serów, albo irański kawior _- opowiada biznesmen Jerzy Mazgaj.
Fatalna ocena. Europa na pierwszym miejscu W lipcu na lukratywnych trasach transatlantyckich przeloty najdroższymi klasami były niższe niż rok wcześniej w tym samym czasie.
Tagi: nowe połączenia lotnicze, pll lot, business news, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz