Notowania

Przejdź na
wyniki forda
27.04.2010 19:37

Ford staje na nogi

W pierwszych trzech miesiącach roku firma przyniosła 2 mld dol. zysku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(IFCAR/public domain)

Amerykański koncern motoryzacyjny Ford staje na nogi. Przed rokiem Ford zanotował straty w wysokości 1,4 miliarda dolarów, a w pierwszym kwartale tego roku przyniósł ponad 2 miliardy dolarów zysku.

W pierwszym kwartale tego roku sprzedaż Fordów w USA wzrosła o 37 procent, a zyski sięgnęły 2 miliardy 100 milionów dolarów. Ford był dochodowy nie tylko w Ameryce Północnej, ale również w Ameryce Południowej, Europie i Azji.

Ford jest jedynym z trzech amerykańskich koncernów motoryzacyjnych, który uniknął bankructwa i nie skorzystał z rządowej pomocy w czasach kryzysu. Firma zaczęła wychodzić na prostą głownie dzięki ograniczeniu kosztów i wyższej sprzedaży niektórych modeli - między innymi pickupa F-150 oraz samochodu osobowego Fusion. W ostatnim kwartale Ford odebrał część amerykańskiego rynku motoryzacyjnego Chryslerowi, General Motors oraz Toyocie.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: wyniki forda, ford, wyniki, sprzedaż, zysk, pierwszy kwartał, business news, nowe samochody, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager, aktualności, najważniejsze, motoryzacja, moto
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz