Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
chiny
13.01.2012 09:19

Pobili się o najnowszego iPhone'a. Pod sklepem

Apple zawiesił sprzedaż iPhone'ów w chińskich sklepach w celu zapewnienia bezpieczeństwa klientom i pracownikom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Firma Apple zawiesiła sprzedaż iPhone'ów w chińskich sklepach po tym, jak przed jednym z nich w Pekinie doszło do bijatyki między pragnącymi kupić najnowszy model telefonu.

Jak tłumaczy Apple w oficjalnym komunikacie, sprzedaż została wstrzymana _ w celu zapewnienia bezpieczeństwa klientom i pracownikom. _Co się wydarzyło pod sklepem w Pekinie?

Jak pisze agencja AFP, przed sklepem w Sanlitun w Pekinie od świtu dziś rano czekało około tysiąca osób. Polujący na najnowszy model iPhone'a klienci stali w kolejce przez kilka godzin na zimnie - telefony miały być sprzedawane od 7 rano czasu lokalnego. Zniecierpliwieni ludzie zaczęli obrzucać jajami witrynę sklepową.

Jak tłumaczy Apple w oficjalnym komunikacie p_ opyt na iPhone'a 4S był nieprawdopodobnie duży. Towar w naszych sklepach w Chinach wyczerpał się. Niestety nie mogliśmy otworzyć naszego sklepu w dzielnicy Sanlitun w Pekinie z powodu napierającego tłumu _.

W końcu interweniowała policja, każąc tłumowi się rozejść. Sfrustrowani ludzie wdali się w bójkę, zaatakowali też funkcjonariusza straży miejskiej.

Rzecznik Apple'a sprecyzował, że sprzedaż wszystkich modeli iPhone'a, nie tylko 4S, została zawieszona w sklepach koncernu w Chinach: trzech w Szanghaju i dwóch w Pekinie. Najnowszy model smartfona Apple'a jest jednak na czarnym rynku już od października. Telefony zostały nielegalnie sprowadzone z Hongkongu, Japonii i USA.

W Chinach jest ponad pół miliarda internautów, z czego 340 milionów ma dostęp do sieci z telefonów komórkowych.

Czytaj więcej o premierze najnowszego iPhone'a
iPhone 4S w Polsce. Ale wybrakowany... Najtańsza wersja nowego smartfona Apple to koszt rzędu 2,7 tysiąca złotych. Czym 4S będzie się różnił od poprzednika?
Ostatni produkt Jobsa. Tysiące w kolejkach Tysiące wielbicieli Steve'a Jobsa ustawiały się w kolejkach na całym świecie, by kupić ostatni produkt zaprezentowany przez firmę za jego życia.
Chińczycy podrabiają wszystko. Teraz Apple W mieście Kunming w prowincji Yunnan na południowym zachodzie Chin władze zidentyfikowały 22 fałszywe sklepy firmy Apple.
Tagi: chiny, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz