Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pociągi przyspieszą? Nowy plan rządu

0
Podziel się:

Trzeba liczyć się z utrudnieniami, bo na czas remontów wiele linii zostanie zamkniętych.

Pociągi przyspieszą? Nowy plan rządu
(Stawinski/Reporter)

Rząd szykuje rewolucję na kolei. Pociągami mamy mknąć równie szybko, jak autami po autostradach czy ekspresówkach.

Właśnie ruszają konsultacje społeczne dotyczące strategii rozwoju transportu do 2020 roku z rozszerzeniem do 2030. Projekt powstał już wiele miesięcy temu, jednak w aktualnej wersji znalazło się sporo nowości - pisze _ Puls Biznesu _.

Z dokumentu wynika, że dzięki planowanej modernizacji torów w latach 2014-2023, średni czas przejazdu między aglomeracjami wojewódzkimi, zarówno autem, jak i pociągiem, wyniesie około 3 godziny i 40 minut. Obecnie średnia dla kolei sięga 5 godzin 30 minut, a dla samochodów 4 godziny 20 minut.

Skrócenie czasu wymaga jednak zainwestowania w nadchodzącej perspektywie unijnej w projekty kolejowe i drogowe po około 40 miliardów złotych. Trzeba będzie też liczyć się z utrudnieniami, bo na czas remontów wiele linii kolejowych będzie musiało zostać zamkniętych.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd zmienił plan inwestycji o 2,5 mld zł Do istniejącego programu przebudowy kolei, zostanie dodana między innymi naprawa kilku ważnych szlaków.
Rozdzielili kase. Kto ile dostanie? Polska kolej nie ma się dobrze więc kolejne środki finansowe to prawdziwy skarb. Rada Ministrów podjęła uchwałę o wykorzystaniu Funduszu Kolejowego. Kto ile dostanie i na co przeznaczy?
Awarię usuwają nawet dwa lata. Kolej igra z życiem pasażerów Podwyżki, likwidacja połączeń i nieudolne zarządzanie. PKP PLK, może stracić ponad 6 mld złotych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)