Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
17.04.2010 06:58

Podwoiła się liczba rosyjskich miliarderów

Łączna wartość ich fortun wzrosła w ubiegłym roku ze 142 mld do 297 mld dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(cole24_/CC/Flickr)

*W zeszłym roku dwukrotnie wzrosła także łączna wartość ich majątków- pisze w rosyjskim wydaniu magazyn _ Forbes _, przedstawiając _ złotą sotnię _ roku 2010. *

_ Forbes _ zauważa, że główny indeks rosyjskiej giełdy również podwoił w tym samym czasie swoją wartość, _ chociaż ogólnie gospodarka znajdowała się w stagnacji _. Według magazynu rosyjska gospodarka, ciężko dotknięta kryzysem, skurczyła się w 2009 roku o niemal 8 procent.

Liczba rosyjskich miliarderów wzrosła z 32 do 62, a wartość ich fortun ze 142 mld do 297 mld dolarów.

Na czele _ złotej sotni _ znajduje się według _ Forbesa _ stalowy magnat Władimir Lisin, któremu udało się zwiększyć fortunę o 10,6 mld dolarów; ocenia się ją na 15,8 mld dolarów.

Na drugie miejsce spadł w stosunku do poprzedniego roku król niklu Michaił Prochorow, choć jego majątek wzrósł z 9,5 mld do 13,4 mld dolarów.

Na trzecim znalazł się potentat naftowy i telekomunikacyjny Michaił Fridman z 12,7 mld dolarów.

Czwartym z najbogatszych rosyjskich miliarderów jest Roman Abramowicz. Jego majątek, oceniany obecnie na 11,2 mld dolarów, rok wcześniej wynosił 8,5 mld dolarów.

Piątym multimiliarderem został Oleg Deripaska (10,7 mld dolarów).

Według amerykańskiego magazynu, w Europie jest obecnie 248 miliarderów, a ich łączna fortuna to 1 bilion dolarów. Ponad jedna trzecia tego bogactwa należy do 25 najbogatszych z nich, a w czołowej _ 25 _ jest aż dziewięciu bogaczy z Rosji.

Tagi: rosja, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz