Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
15.06.2007 07:17

Polacy mistrzami unikania pracy

Pod względem marnowania służbowego czasu i odwlekania spraw na później Polacy są w ścisłej czołówce światowej, wynika z najnowszych badań Microsoft.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pod względem marnowania służbowego czasu i odwlekania spraw na później Polacy są w ścisłej czołówce światowej - informuje "Puls Biznesu".

Takie wnioski przynosi badanie przeprowadzone na zlecenie Microsoft. W sondażu uczestniczyło ponad 38 tysięcy tak zwanych pracowników merytorycznych w 200 krajach świata.

To, że wydajność polskich pracowników plasuje się poniżej średniej europejskiej, wynika między innymi z tego, że aż prawie jedną trzecią tygodniowego czasu pracy spędzamy bezproduktywnie - zauważa "Puls Biznesu".
_ Okazuje się, że przeciętny polski menadżer traci 5-6 godziny w tygodniu na bezowocne zebrania, a sporo czasu przecieka mu również przez palce z powodu złej organizacji pracy, braku jasności celów i problemów z komunikacją w zespole - dodaje gazeta. _

Jedynie co trzeci z polskich badanych zapewnia, że nigdy nie obija się w pracy. Natomiast aż 18 procent robi to przez ponad cztery godziny, a prawie tyle samo przez godzinę dziennie. Reszta leniuchuje przez minimum dwie godziny dziennie.

Choć na ogół zwierzchnicy częściej posądzają pracownice o bezproduktywne spędzanie czasu w pracy, to w rzeczywistości obie płcie w równym stopniu unikają przepracowania i zmęczenia podkreśla "Puls Biznesu".

Tagi: praca, business news, wiadomości, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska, IAR, czołówki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz