Notowania

Przejdź na
piwo
24.09.2009 06:37

Polacy piją mniej piwa. Tak źle jeszcze nie było

Sprzedaż piwa w pierwszym półroczu spadła o blisko 10 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(.shock/Dreamstime)

Sprzedaż piwa w pierwszym półroczu spadła o blisko 10 procent. Browary, które przez kilkanaście lat cieszyły się systematycznym wzrostem sprzedaży piwa, muszą w końcu przełknąć gorzką pigułkę.

To największy spadek od czasu prywatyzacji sektora, którego roczna sprzedaż sięga obecnie 20 miliardów złotych - pisze _ Puls Biznesu. _Głównym powodem spadku sprzedaży jest podwyżka akcyzy o 13,6 procent, która zbiegła się ze spowolnieniem gospodarczym.

Eksperci twierdzą, że polski rynek piwa osiągnął stan bliski nasycenia, z konsumpcją sięgającą 95 litrów na osobę rocznie. To więcej niż średni poziom w Unii Europejskiej.
_ - Spowolnienie dotknęło wiele firm i przestraszyło wielu konsumentów. Branży nie pomogła też pogoda, która w czerwcu i lipcu pozostawiała wiele do życzenia _ - mówią rozmówcy _ PB _.

Branża zmierza oficjalnie opublikować wyniki sprzedaży dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej. Wiadomo, że nastroje są kiepskie, bo spadek jest większy niż szacowano.

_ _

Raport Money.pl
*Piwo dobre jest - dla gospodarki * Polska na dobre dołączyła do grona piwnych potęg Europy. W 2006 r. statystyczny Polak wypił 87 litrów złocistego napoju, a w tym roku padnie rekord wszech czasów. Czytaj w Money.pl
* [ Niemcy odwracają się od **piwa** ]( http://manager.money.pl/news/artykul/niemcy;odwracaja;sie;od;piwa,119,0,497783.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: piwo, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz