Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
28.07.2008 14:15

Polacy w Wielkiej Brytanii wydają 4 mld funtów

Polacy zarabiają na obczyźnie coraz lepiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/ Maciej Miskiewicz)

Polacy zarabiają na obczyźnie coraz lepiej, szacuje się że wspólnie produkują około 4 miliardów funtów dochodu do wydania w Brytyjskich sklepach.

Brytyjskie supermarkety zaczynają stopniowo wprowadzać do swojej oferty kolejne polskie produkty. Market Sainsbury jako pierwszy zdecydował się na taki krok. Teraz Tesco wprowadziło barszcz, konserwowe warzywa, paluszki słone oraz kapustę kiszoną. Niedługo podobne produkty znajdziemy w sieci Asda. Tego typu inwestycja na pewno się zwróci, ponieważ nie tylko Polacy będą klientami tego typu specyfików. Anglicy słyną z uwielbienia kuchni zagranicznych, więc na pewno szybko zasmakują w barszczu czerwonym, kiełbasie czy kapuśniaku.

Sainsbury's, Tesco oraz Asda ciągle wprowadzają nowe polskie produkty, więc wkrótce na Wyspach będziemy mogli spodziewać się inwazji gołąbków, flaczków wołowych, fasolki i gulaszu. Jedyna przeszkoda dla brytyjskich producentów tkwi w tym, że Polacy chcą prawdziwego polskiego jedzenia, a nie klonu wyprodukowanego przez Unilever. Czy produkty ,,imitujące" nasze rodzime smakołyki zrobią karierę? Nie wiadomo.

*Polacy nie lubią produktów w czarnych opakowaniach *

Brytyjskie firmy muszą wziąć pod uwagę, że Polacy kierują się innymi walorami przy zakupie produktu. Przede wszystkim Polacy nie utożsamiają koloru czarnego z wysokiej jakości produktem, jak Anglicy. Polacy również zwracają szczególną uwagę na opakowanie produktu i są sceptycznie nastawieni do produktów, na opakowaniu których widnieje kolorowy, bajkowy rysunek przedstawiający produkt.

Zależy im raczej na realistycznym przedstawieniu zawartości pudełka - jeśli kupują sok pomarańczowy, oczekują, ze na kartonie będzie realistyczne zdjęcie pomarańczy. Polacy nie przepadają za produktami, które ukrywają swój skład w napisach drobnym maczkiem, ponieważ zakupy robią bardzo ostrożnie i chcą wiedzieć, co jest w środku.

Tagi: polska, business news, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz