Notowania

ebay
23.07.2007 10:00

Polacy wolą Allegro

Lider światowego rynku aukcji internetowych eBay mimo zwiększenia o prawie 1/3 liczby użytkowników w naszym kraju nie jest ważnym konkurentem dla Allegro.

Podziel się
Dodaj komentarz

Lider światowego rynku aukcji internetowych eBay mimo zwiększenia o prawie 1/3 liczby użytkowników w naszym kraju nie jest liczącym się konkurentem dla Allegro - informuje Rzeczpospolita.

Według informacji amerykańskiej firmy, w pierwszej połowie roku liczba użytkowników eBay w Polsce wzrosła o 30 proc., do 700 tys. W tym samym czasie Allegro rozwijało się nieco szybciej, jednak przy znacznie większej skali działalności.

"Liczba zarejestrowanych kont w naszym serwisie wzrosła o ponad 35 proc., do 6,5 mln, obroty wzrosły jeszcze więcej, bo o ponad 50 proc." - mówi Rzeczpospolitej Patryk Tryzubiak z Allegro.pl.

Z ok. 2,7 mld zł wydanych w 2006 roku przez Polaków na aukcjach internetowych aż 2,5 mld zł przypadało na transakcje na Allegro.

Jak podaje gazeta, za pośrednictwem eBaya Polacy kupują głównie artykuły za granicą - w II kwartale import wzrósł o 40 proc., do ponad 0,5 mln przedmiotów. Większość stanowiły samochody, motocykle oraz biżuteria. Niemal 55 proc. transakcji przypada na Niemcy, a 30 proc. na Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię.

Serwis eBay działa w Polsce od dwóch lat.

Tagi: ebay, wiadomości, gospodarka, e-biznes
Źródło:
Mediarun
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz