Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
banki w polsce
04.12.2012 12:21

Połączenie BZ WBK i Kredyt Banku. Jest zgoda KNF

Powstanie trzeci pod względem wielkości bank w Polsce. Zobacz jakie skutki będzie miała fuzja dla klientów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz KRUPA/East News)

*Komisja Nadzoru Finansowego wydała zgodę na połączenie Banku Zachodniego WBK i Kredyt Banku. Dzisiejsza decyzja pozwoli rozpocząć integrację obu instytucji. -_ To dobra wiadomość dla sektora bankowego, klientów obu banków oraz polskiej gospodarki. Połączenie naszych instytucji przyniesie bowiem pozytywne skutki w każdym z tych obszarów _ - zapowiada Mateusz Morawiecki, prezes Banku Zachodniego WBK. *

Niezwłocznie po otrzymaniu akceptacji KNF, Bank Zachodni WBK złoży stosowny wniosek do Sądu Rejestrowego. Z chwilą uzyskania wpisów w KRS, BZ WBK i Kredyt Bank staną się prawnie jedną instytucją. Połączony bank będzie funkcjonował na rynku pod nazwą Bank Zachodni WBK.

W wyniku połączenia, BZ WBK stanie się następcą prawnym i wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki Kredyt Banku. Oznacza to, że stroną zawartych umów z dotychczasowymi klientami Kredyt Banku stanie się BZ WBK. Umowy te pozostaną w mocy i nie będą wymagały aneksowania. Zmianie nie ulegną również numery rachunków bankowych, aktywne pozostaną wszystkie karty i numery PIN.

Ponadto od dnia rejestracji połączenia nazwa _ Kredyt Bank _ będzie używana jako znak towarowy w odniesieniu do produktów i usług oferowanych przez BZ WBK. Będą one nadal dostępne pod marką Kredyt Bank w sieci placówek oznaczonych logo KB a także pod dotychczasowym numerem infolinii, w systemie bankowości elektronicznej KB24 i KBNet oraz przez strony internetowe Kredyt Banku.

Zmiany prawne, spowodowane rejestracją połączenia, nie będą wymagały wizyt klientów w placówkach ani innych form ich zaangażowania.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/77/m198221.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/banki;w;polsce;trzeba;pomoc;malym;firmom;rodzinnym,111,0,1202031.html) *"Trzeba pomóc małym firmom rodzinnym" * To nie korporacje, a mniejsze firmy potrzebują pomocy w finansowaniu rozwoju - tak uważają Prezydent i bankowcy. Obsługa dotychczasowych klientów KB będzie kontynuowana na niezmienionych zasadach, tzn. w placówkach oznaczonych logo „Kredyt Bank” oraz za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej KB24 i KBNet, infolinii i strony internetowej.

- _ Chcemy zbudować jeden z największych banków w Polsce, zdolny w przyszłości zawalczyć o pozycję lidera na rynku. Dzięki wsparciu naszego inwestora strategicznego - banku Santander - mamy silne fundamenty i know-how niezbędne do realizacji założonych celów - _zapowiada Morawiecki.

_ - Dzisiejsza, pozytywna decyzja KNF zamyka jeden, ale otwiera kolejny etap historii współczesnej bankowości w Polsce. Bank powstały po połączeniu ma mocne fundamenty, kapitały, sieć, doświadczenie i wiedzę oraz silną pozycję nowoczesnego banku. Dziękując za zaufanie ponad 1,5 mln klientów Kredyt Banku dodam, że jestem głęboko przekonany, że połączony bank zaskoczy pozytywnie rynek i szybko osiągnie zakładane przez zarząd cele - _powiedział Maciej Bardan, prezes Kredyt Banku.

Bank Zachodni WBK już dzisiaj jest trzecim bankiem w Polsce pod względem wypracowanego zysku i najsilniejszym, wśród banków rówieśniczych, pod względem zwrotu z kapitału. W rezultacie połączenia z Kredyt Bankiem powstanie trzeci co do wielkości bank w Polsce pod względem aktywów, portfela kredytowego i depozytów oraz drugi pod względem działalności maklerskiej i funduszy inwestycyjnych. Silniejszy Bank Zachodni WBK będzie dysponował siecią liczącą docelowo około 900 placówek i obsługiwał 3,5 mln klientów.

Na mocy porozumienia zawartego 28 lutego 2012 r. między bankiem Santander
i KBC parytet wymiany akcji ustalono na 6,96 akcji Banku Zachodniego WBK
w zamian za każde 100 akcji Kredyt Banku. Połączenie obu banków nastąpi poprzez przeniesienie wszystkich aktywów i pasywów Kredyt Banku na rzecz Banku Zachodniego WBK, z równoczesnym podwyższeniem kapitału zakładowego Banku Zachodniego WBK poprzez emisję akcji Banku Zachodniego WBK, które zostaną wydane wszystkim dotychczasowym akcjonariuszom Kredyt Banku.

Czytaj więcej w Money.pl
Debiut Alior Banku na giełdzie. Sprawdź, czy zarobisz Ruszają zapisy na akcje jednej z najszybciej rozwijających się instytucji finansowych w Polsce. Chce pozyskać 700 milionów złotych.
Na rynek wróciła normalność. Nie każdy musi dostać kredyt Prezes Nordea Bank Polska tłumaczy, dlaczego banki będą sięgać do kieszeni klientów.
W tych bankach dogadasz się najłatwiej BZ WBK i Credit Agricole to banki, które w największym stopniu zadbały o komfort klientów nie mówiących po polsku.
Tagi: banki w polsce, krb, bzw, business news, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz