Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pxm
28.10.2014 13:40

Polimex-Mostostal może wrócić do notowań ciągłych

Akcje Polimeksu znajdują się na liście alertów w systemie notowań jednolitych ze względu na to, że ich cena jest niższa niż 50 gr.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

Polimex-Mostostal, którego akcje notowane są w systemie notowań jednolitych, spodziewa się że scalenie akcji, które ma umożliwić spółce powrót do notowań jednolitych, będzie miała miejsce na początku 2015 roku - poinformował Maciej Stańczuk, prezes Polimeksu (na zdjęciu).

_ Sąd niedawno zarejestrował emisję akcji serii R, teraz musimy zwołać walne ws. scalenia akcji oraz wprowadzić wszystkie procedury, więc spodziewam się, że scalenie akcji może mieć miejsce na początku przyszłego roku _ - powiedział PAP Stańczuk.

Akcje Polimeksu znajdują się na liście alertów w systemie notowań jednolitych ze względu na to, że ich cena jest niższa niż 50 gr.

W październiku sąd zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego spółki w drodze emisji 2.863.571.852 akcji zwykłych na okaziciela serii R o wartości nominalnej 0,04 zł każda. Po emisji kapitał spółki dzieli się na 4.330.940.142 akcje.

_ Obecnie pracujemy nad przygotowaniem prospektu emisyjnego, aby móc wprowadzić akcje serii R do obrotu. Myślę, że mogą one trafić do obrotu także na początku 2015 r. _ - powiedział Stańczuk.

Tagi: pxm, business news, giełda, wiadomości, gospodarka, manager, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz