Notowania

rynek lotniczy
01.10.2013 22:39

Polka weszła do rady ICAO. Po raz pierwszy w historii

W radzie ICAO Polskę reprezentować będzie dr Małgorzata Polkowska, ekspert prawa lotniczego i wykładowca akademicki na polskich oraz zagranicznych uczelniach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michael Kappel/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Przedstawiciel Polski wybrany został do rady Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego.

W radzie ICAO Polskę reprezentować będzie dr Małgorzata Polkowska, ekspert prawa lotniczego i wykładowca akademicki na polskich oraz zagranicznych uczelniach. Przez 11 lat Polkowska związana była także z Urzędem Lotnictwa Cywilnego.

Wybory do rady odbyły się podczas 38. Sesji Zgromadzenia ICAO, która od końca września trwa w Montrealu. Polską kandydaturę poparło 147 krajów. Tym samym przez następne trzy lata będziemy w gronie 36 państw uczestniczących w kierowaniu pracami ICAO.

Polkowska jest pierwszym w historii ICAO reprezentantem Polski, który zasiądzie w radzie tej organizacji. Wcześniej Polska trzykrotnie bezskutecznie kandydowała do rady ICAO: w 1974, 1977 oraz w 1980 roku.

Jak podkreślono w komunikacie _ wybór Polski do organu wykonawczego w tak prestiżowej organizacji to dostrzeżenie przez cały świat naszych zasług dla lotnictwa cywilnego i jednocześnie szansa na lepsze reprezentowanie polskich interesów na rynku światowym _.

Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego powstała jako wyspecjalizowana agencja ONZ w 1944 roku na podstawie Konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym (tzw. Konwencji Chicagowskiej). Organizacja odpowiada za przygotwanie i implementację międzynarodowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa w lotnictwie, zajmuje się ekonomią transportu lotniczego, a także zagadnieniami z dziedziny ochrony środowiska.

Członkostwo w ICAO ma obecnie 191 państw. Przewodniczącym rady organizacji jest Roberto Kobeh Gonzalez z Meksyku, jednak w listopadzie odbędą się wybory nowego przewodniczącego. Siedziba ICAO mieści się Montrealu.

Czytaj więcej w Money.pl
Polscy turyści są strasznie marudni? - _ Ostatnio mieliśmy reklamację z tego powodu, że ratownik na basenie był otyły _ - zdradza Marek Andryszak, prezes TUI Poland.
Boeing padł ofiarą własnego sukcesu Oczekiwania wobec najnowocześniejszego liniowca XXI w. były tak wysokie, że teraz każda usterka jest skrzętnie odnotowywana przez media i wpływa na wizerunek producenta i linii lotniczych.
PLL LOT upadnie. Wojna cenowa z Ryanairem go dobije Polski przewoźnik poprosi o blisko 400 milionów złotych pomocy. Nowe pomysły na jego ratowanie, to mrzonki - mówią eksperci.
Tagi: rynek lotniczy, business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz