Notowania

tychy
25.10.2010 07:18

Polska fabryka produkuje tyle, co pięć włoskich

Szef Fiata chwali pracowników w naszym kraju. Chciałby wynieść się z Włoch.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fiatpress.pl)

Dyrektor generalny Fiata po raz kolejny z uznaniem wyraził się o wydajności zakładu w Tychach. W długim wywiadzie telewizyjnym Sergio Marchionne przyznał, że zakłady turyńskiego koncernu na terenie Włoch nie przynoszą żadnego zysku i z ekonomicznego punktu widzenia należałoby je zamknąć. Wypowiedź ta wywołała oburzenie związków zawodowych.

Marchionne przypomniał, że Włochy znajdują się na 118. miejscu w rankingu wydajności pracy na 139 krajów i na 148. pod względem konkurencyjności. Zaraz po tym jako pozytywny przykład dyrektor podał przykład Polski.

POSŁUCHAJ RELACJI Z WYWIADU MARCHIONNE:

- _ Zdajemy sobie sprawę, że opłaca się produkować w Polsce _ - powiedział Marchionne. - _ Mamy 6,1 tys. pracowników w zakładzie w Tychach, który produkuje tyle samo co pięć zakładów we Włoszech zatrudniających 22 tys. osób. Z dwóch miliardów euro zysku operacyjnego przewidzianego na ten rok ani jedno euro nie pochodzi z Włoch. Te zakłady przynoszą jedynie straty _ - dodał.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t88896.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fiat;przeniesie;produkcje;pandy;do;wloch,193,0,576961.html) Fiat przeniesie produkcję Pandy do Włoch Związkowcy z Fiata domagają się spotkania z prezesem koncernu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t86631.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;fiat;sam;zdecyduje;gdzie;powstawac;ma;panda,155,0,577435.html) Pawlak: Fiat sam zdecyduje, gdzie powstawać ma Panda Wicepremier podkreśla, że Fiat to prywatna firma.
Tagi: tychy, włochy, fiat, fabryka, produkcja, marchionne, business news, wiadomości, gospodarka, manager, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz