Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
business news
24.02.2013 14:54

Polska firma zamieszana w skandal z koniną?

Według gazety, wycofana z niemieckich półek konina oznaczona jako mięso wołowe była dostarczana przez polską firmę Mipol.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SIPA/East News)

Według * *tygodnika _ Der Spiegel _ *, wycofana z niemieckich półek konina oznaczona jako mięso wołowe była dostarczana przez polską firmę Mipol. *

Tygodnik donosi, że problem dotyczy gulaszu sprzedawanego przez hipermarket Aldi, a produkowanego przez niemiecką firmę Dreistern Konserven. Mięso miało trafić do niej od polskiego dostawcy - firmy Mipol.

Dreistern Konserven poinformowała w oświadczeniu, że ślady końskiego DNA zostały odkryte w mięsie wołowym. Firma zaznaczyła, że kupuje od swoich certyfikowanych dostawców już pokrojone mięso.

_ Der Spiegel _ informuje, że do sieci Aldi trafiło niemal 50 tysięcy słoików gulaszu. Tygodnik wspomina również, że jedna z polskich firm dostarczyła niemieckiej firmie Vossko poprzez duńskiego pośrednika 20 ton mięsa. Mięso z koncernu Vossko trafiło do firmy Gusto, której makaron tortelloni zawierał koninę zamiast mięsa wołowego. Produkty zostały wycofane z sieci Lidl w Austrii i w Niemczech.

Czytaj więcej w Money.pl
Szokujący pomysł ws. produktów z koniną Oburzenie wywołała w Niemczech propozycja, aby produkty spożywcze, w których zamiast wołowiny jest konina, rozdać biednym.
Końska afera zatacza coraz szersze kręgi Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Żywności prowadzi badania wszystkich mrożonek mięsnych w handlu.
Tagi: business news, wiadmomości, kraj, gospodarka, manager
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz