Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ikea w polsce
17.03.2011 13:38

Polska Ikea najtańsza na świecie

Szwedzi robiąc zakupy w polskich sklepach Ikea mogą zaoszczędzić średnio 18 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Seth W./CC/Flickr)

Szwedzi robiąc zakupy w polskich sklepach Ikea mogą zaoszczędzić średnio 18 proc - wynika z rankingu Ikea-Index przygotowanego przez Stena Line. Za to więcej niż u siebie zapłacą za meble w Norwegii, Danii i Niemczech.

W rankingu Ikea-Index porównano ceny pięciu popularnych produktów dostępnych w sklepach Ikea w 10 krajach w Europie. Okazało się, że dla Szwedów najtaniej jest w Polsce. Kupując rozkładaną sofę w polskiej Ikei mogą zaoszczędzić 1,5 tysiąca koron (ok. 680 złotych), a na meblach kuchennych nawet 10 tysięcy (ok. 4,5 tys. zł).

Jak twierdzi Niclas Martensson, menedżer linii Karlskrona-Gdynia przewoźnika promowego Stena Line, który opracował ranking cen, już widoczny jest wzrost zainteresowania Szwedów podróżami do Polski. _ - Można w Polsce znacznie taniej nie tylko spędzić urlop, ale też mniej wydać na zakupy. To m.in. efekt mocnej waluty (korony szwedzkiej) _ - twierdzi.

Za meble w sklepach Ikea Szwedzi mniej wydadzą również w Hiszpanii ( o 8,5 proc.), Francji (5,2 proc.), Holandii (4,5 proc.), a także nieznacznie we Włoszech (0,7 proc.). Kraje te jednak dla osób planujących zakupy ze względu na odległość i koszty transportu nie są konkurencyjne wobec Polski.

Z Ikea-Index wynika, że znacznie wyższe ceny niż w Szwecji są w sklepach Ikea w Norwegii (12,3 proc.), Danii (5 proc), Niemczech (2,9 proc.) oraz Finlandii (1,6 proc).

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: ikea w polsce, ikea, ceny, polska, ranking, business news, kraj, wiadmomości, gospodarka, manager
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz