Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska wśród liderów. Obok Indii i Chin

0
Podziel się:

Nasz kraj znalazł się na trzecim miejscu w rankingu najbardziej pożądanych lokalizacji dla centrów nowoczesnych usług.

Polska wśród liderów. Obok Indii i Chin
(Goodluz/iStockphoto)
bEIKzmBN

Według Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, w naszym kraju działa blisko 370 takich centrów. Zatrudniają one ponad 130 tysięcy pracowników - informuje prezes PAIiIZ-u Sławomir Majman. Pod tym względem Polskę wyprzedzają tylko Indie i Chiny.

Dodaje, że Agencja pracuje obecnie nad 156 projektami inwestycyjnymi, z czego połowa dotyczy tak zwanych biznesów intelektualnych. Na pierwszym miejscu są centra nowoczesnych usług biznesowych. Sławomir Majman powiedział też, że wysokie miejsce zajmują też projekty naukowo-badawcze.

Na początku tygodnia poinformowano, że kolejne centrum dostarczania usług w Polsce powstanie w sierpniu w Katowicach. Na początku znajdzie w nim pracę 400 osób, a do 2015 roku - w sumie 2000.

bEIKzmBP
Czytaj więcej w Money.pl
Oto, co Kopacz wynegocjowała w Chinach Polska jest przez władze Chin traktowana w sposób uprzywilejowany i może być bramą dla chińskiego kapitału otwierającą drogę do inwestycji w Europie Środkowej.
"Do polskiej gospodarki wpłynie 800 mld zł" Premier Donald Tusk, zapraszając biznes do naszego kraju, zapowiada gigantyczne inwestycje.
Polska atrakcyjna dla inwestorów Zgodnie z danymi pokazanymi w raporcie, w 2012 r. Polska przyciągnęła 148 bezpośrednich inwestycji zagranicznych
bEIKzmCq
business news
wiadomości
KOMENTARZE
(0)