Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
intel
30.03.2006 20:15

Polskę odwiedził Craig Berrett z Intel Corporation

W lutym pojawił się w Polsce Bill Gates, a pod koniec marca mieliśmy okazję gościć w naszym kraju Craiga Barretta, Prezesa Rady Nadzorczej Intel Corporation, firmy znanej wszystkim miłośnikom komputerów m.in. z produkcji procesorów.

Podziel się
Dodaj komentarz

W lutym pojawił się w Polsce Bill Gates, a pod koniec marca mieliśmy okazję gościć w naszym kraju Craiga Barretta, Prezesa Rady Nadzorczej Intel Corporation, firmy znanej wszystkim miłośnikom komputerów m.in. z produkcji procesorów.

Podczas jednodniowej wizyty Craig Barrett nakłaniał najbardziej wpływowych ludzi w Polsce do kontynuowania inwestycji w edukację oraz w innowacyjne technologie.

"Polska może czerpać korzyści z cyfrowej gospodarki zapewniając swoim mieszkańcom większe możliwości rozwoju dzięki wspieraniu nowych idei oraz upowszechnianiu innowacyjnych technologii - również poprzez odpowiednie działania organizacji rządowych" - powiedział Barrett podczas jednego z wygłoszonych przemówień.

Prezes Intela zwrócił uwagę na sukcesy Polski związane z kształceniem wysoko wykwalifikowanych pracowników i rosnącym wykorzystaniem nowych technologii. Zapowiedział też rozpoczęcie przez firmę Intel kolejnego etapu programu szkoleniowego Intel - Nauczanie ku Przyszłości, który pomoże polskim nauczycielom w udoskonalaniu nauczania dzięki stosowaniu innowacyjnych technologii. "Program Intel - Nauczanie ku Przyszłości jest oparty na założeniu, że komputery nie mają duszy, lecz duszę posiadają nauczyciele" - powiedział Barrett. "Prawdziwy wpływ na udoskonalenie procesu nauczania i umożliwienie pełniejszego rozwoju uczniów możemy wywrzeć jedynie zapewniając nauczycielom odpowiednie narzędzia i niezbędną wiedzę". Warto przypomnieć, że od 2001 roku w Polsce, w ramach programu Intel - Nauczanie ku Przyszłości firma przeszkoliła ponad 80 tysięcy nauczycieli. Podczas swojej wizyty w Polsce Craig Barrett spotkał się ze studentami i wykładowcami Politechniki Gdańskiej. W swoim wykładzie zwrócił uwagę na ogromną rolę,
jaką odgrywają w tworzeniu nowych idei oraz innowacji ośrodki badawczo-rozwojowe. Chwaląc, działające od 7 lat, gdańskie centrum badawcze Intel Technology Poland - jedno z największych laboratoriów badawczo-rozwojowych w Europie - Barrett zwrócił uwagę na stale rosnące umiejętności polskich inżynierów.

W gdańskim laboratorium pracuje ponad 250 inżynierów, którzy opracowują programowe i sprzętowe rozwiązania komunikacyjne znajdujące zastosowanie w produktach Intela. Barrett poinformował, że Intel planuje podwojenie liczby pracowników gdańskiego centrum badawczo-rozwojowego w ciągu najbliższych 3 lat.
W Warszawie Craig Barrett spotkał się z najbardziej wpływowymi polskimi politykami i biznesmenami. Prezes Intela przekonywał ich o konieczności stworzenia infrastruktury, która umożliwi szybki dostęp do internetu zarówno w polskich miastach, jak i na terenach wiejskich.
Przy okazji wizyty Barretta w Gdańsku ujawniono także plany związane ze zwiększeniem wydajności superkomputera używanego przez Trójmiejską Akademicką Sieć Komputerową (TASK). System o mocy obliczeniowej sięgającej 25 teraflopów będzie jednym z najpotężniejszych superkomputerów w Europie. Dzięki jego zastosowaniu znacznie zwiększą się możliwości Politechniki Gdańskiej w zakresie rozwiązywania skomplikowanych problemów naukowych. Intel uczestniczył dotychczas w pracach TASK związanych z uruchomieniem trzech poprzednich superkomputerów.

Barrett zwracał uwagę m.in. na możliwości takich rozwiązań, jak WiMAX - technologii, która jego zdaniem umożliwiłaby dostęp do internetu jeszcze większej liczbie Polaków.

Craig Barret złożył także wizytę Lechowi Kaczyńskiemu, prezydentowi RP, podczas której poruszano temat zwiększenia udziału Polski w gospodarce globalnej.

Tagi: intel, business news, manager
Źródło:
Dziennik Internautów
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz