Notowania

Przejdź na
zaiks
13.09.2008 19:39

Polski internet jest cenzurowany! Zobacz, przez kogo

ZAiKS zablokował wiele serwisów internetowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ZEFA)

*Stowarzyszenie Autorów ZAiKS zablokowało serwisy internetowe, publikujące chwyty i tabulatury gitarowe - dowiedział się serwis internetowy tvp.info. *

W rezultacie od kilku tygodni fani muzyki, którzy chcą zagrać swój ulubiony utwór na gitarze, nie maja dostępu do chwytów. Jak informuje tvp.info, ZAiKS domaga się od właścicieli stron opłat licencyjnych, w przeciwnym razie grozi im wiezieniem.

W opinii podpisanej przez Wydział Licencji i Inkasa ZAiKS-u można przeczytać, ze" utwory muzyczne zapisane przy zastosowaniu zapisu tabulatorycznego korzystają z ochrony praw autorskich na zasadach ogólnych".

Jak powiedział tvp.info redaktor serwisu Tabulatury.net Bartosz Jóźwiak, warunki licencyjne, wysunięte przez ZAIKS, są drakońskie. -_ Związek żąda odprowadzania 10 procent zysków, ale nie mniej niż tysiąc złotych miesięcznie. Tymczasem te strony są dziełami fanów muzyki, którzy na tym nie zarabiają _ - podkreśla Bartosz Jóźwiak.

Według tvp.info, ZAiKS zada tez comiesięcznych raportów z dokładnymi wyliczeniami odwiedzin danej witryny, zestawienia przychodów i umieszczania przy utworach informacji o autorze muzyki, tekstu i nazwy wydawcy albumu.
Jak ustalił serwis tvp.info, większość serwisów internetowych o tym, że łamie prawo, dowiedziało się z anonimowych listów z pogróżkami.

Tagi: zaiks, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz